Drużyna Joanny Wołosz po raz piąty wystąpi w finale LM

Drużyna Joanny Wołosz A. Carraro Imoco Conegliano wystąpi w finale Ligi Mistrzyń siatkarek.

Drużyna Joanny Wołosz A. Carraro Imoco Conegliano wystąpi w finale Ligi Mistrzyń siatkarek. Mistrzynie Włoch wygrały na wyjeździe z Eczacibasi Dynavit Stambuł 3:1. Do finału zakwalifikował się także inny zespół z tego kraju - Allianz Vero Volley Mediolan.

Siatkarki z Conegliano pierwsze spotkanie u siebie wygrały 3:2, choć przegrywały już 0:2. W Turcji role się odwróciły, bowiem to Imoco od początku dominowało na parkiecie.

Miejscowe przebudziły się dopiero w trzeciej partii, głównie dzięki skutecznej grze Hande Baladin i Serbki Tijany Boskovic, choć sama końcówka była niezwykle zacięta. Potem na parkiecie znów rządziła drużyna polskiej rozgrywającej, która uzyskała cztery "oczka".

Do zwycięstwa ekipę włoską poprowadziła Szwedka Isabelle Haak, która zdobyła 29 punktów. W drużynie ze Stambułu najlepiej zaprezentował się Boskovic (26), na boisku nie pojawiła się natomiast inna polska reprezentantka występująca w Eczacibasi - Martyna Czyrniańska.

Nie udało się zakwalifikować do finału ekipie Magdaleny Stysiak i trenera Stefano Lavariniego - Fenerbahce Opet Stambuł. Turecki zespół po porażce 0:3 w pierwszym pojedynku, przed własną publicznością zwyciężył 3:1. O tym, kto wywalczy awans zdecydował "złoty set", który wygrały siatkarki z Mediolanu. Stysiak na parkiecie pojawiła się na moment w trzecim secie i nie zdobyła punktu.

Imoco, które w tym sezonie nie przegrało jeszcze żadnego meczu w oficjalnych rozgrywkach, po raz piąty zagra w finale w LM. Drużyna Wołosz tylko raz sięgnęła po trofeum - w 2021 roku wygrała z VakifBankiem Stambuł 3:2.

Zespół z Mediolanu zadebiutuje w finale, który rozegrany zostanie 4 lub 5 maja. Miasto-gospodarz nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale głównym kandydatem jest Stambuł.