PŚ szablistek: Polska drużyna szósta w Hammamecie

Polska drużyna szósta w Hammamecie

Polskie szablistki zajęły szóste miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata w tunezyjskim Hammamecie. Wygrały Koreanki po zwycięstwie w finale nad Japonkami 45:25.

Biało-czerwone, w składzie: Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa), Zuzanna Cieślar (ZKS Sosnowiec), Daria Skonieczna (UKS Szabla Ząbki), Marta Okine (KS Karabela Warszawa), w 1/16 finału pokonały Brazylijki 45:24. W kolejnej rundzie uporały się z wyżej notowanymi Greczynkami 45:43, głównie dzięki Cieślar, która w ostatnim pojedynku pokonała 8:3 Despinę Georgiadou, drugą w sobotę indywidualnie piątą zawodniczkę światowego rankingu.

W ćwierćfinale Polki nie sprostały brązowym medalistkom olimpijskim z Tokio i późniejszym triumfatorkom - Koreankom, przegrywając 36:45.

W meczach o miejsca 5-8 najpierw pokonały Węgierki 45:44, a następnie uległy 42:45 ekipie Azerbejdżanu.