Siatkarze BBTS Bielsko-Biała wygrali rozgrywki Tauron 1. Ligi

Siatkówka
Siatkarze BBTS Bielsko-Biała wygrali rozgrywki Tauron 1. Ligi
fot. Polsat Sport
BBTS Bielsko-Biała wywalczył awans do PlusLigi. Teraz musi spełnić wymogi licencyjne.

Siatkarze BBTS Bielsko-Biała w finale play-off pierwszej ligi pokonali w swojej hali MKS Będzin 3:2 (16:25, 25:22, 25:21, 21:25, 15:9) i uzyskali prawo ubiegania się o licencję na grę w ekstraklasie.

W dwóch wcześniejszych spotkaniach finału play off bielszczanie wygrali 3:2 we własnej hali i 3:1 na wyjeździe.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dwie drużyny wywalczyły awans do Tauron 1. Ligi siatkarzy

 

Drużyna z Bielska-Białej opuściła ekstraklasę po edycji 2017/18. W dwóch poprzednich sezonach była bliska powrotu do niej. Za pierwszym razem na przeszkodzie stanęła pandemia wirusa SARS-COV-2 - pod koniec marca 2020 r. zadecydowano, że w związku z sytuacją zdrowotną w kraju rozgrywki 1. ligi zostaną przedwcześnie zakończone. Dwie czołowe drużyny zaplecza ekstraklasy, czyli Stal Nysa i BBTS, otrzymały możliwość ubiegania się o prawo gry w PlusLidze. Jednak pierwszeństwo awansu miał zespół wyżej notowany w tabeli po 25. kolejce, czyli ekipa z Nysy. Bielszczanie mieli cień nadziei, że Stal niepomyślnie przejdzie proces licencyjny, ale tak się nie stało.

 

Rok temu BBTS awansował do finału play-off zaplecza ekstraklasy, ale przegrał trzy mecze z LUK Lublin.

 

Od sezonu 2022/2023 w ekstraklasie siatkarzy ma rywalizować 16 drużyn, a nie 14 jak do tej pory. Dlatego oprócz najlepszej ekipy pierwszej ligi szansę na grę w gronie najlepszych zachowała jeszcze druga - MKS Będzin zmierzy się w barażach (do trzech zwycięstw) z ostatnią ekipą ekstraklasy, tj. PSG Stalą Nysa.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie