Zoran Terzić poprowadzi reprezentację Rosji siatkarek

Siatkówka
Zoran Terzić poprowadzi reprezentację Rosji siatkarek
Fot. PAP
Zoran Terzić

Zoran Terzić będzie nowym trenerem reprezentacji Rosji siatkarek - informuje na swoim blogu włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Serbski szkoleniowiec ma poprowadzić kadrę "Sbornej" nawet w przypadku wykluczenia Rosjanek z międzynarodowych rozgrywek z powodu agresji na Ukrainie. W ostatnim roku Terzić został wybrany przez CEV najlepszym trenerem w Europie.

Reprezentacja Rosji w siatkówce kobiet nie notuje najlepszego okresu. Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainie kadra została wykluczona z międzynarodowych imprez i pomimo wysokiego poziomu sportowego nie będzie mogła uczestniczyć w walce o medale m.in. mistrzostw świata. Mimo to wciąż, według doniesień Gian Luki Pasiniego, znalazł się uznany szkoleniowiec, który podejmie się prowadzenia "Sbornej".


Zdaniem włoskiego dziennikarza posadę selekcjonera Rosji obejmie Terzić. Serbski szkoleniowiec znany z sukcesów z rodzimą kadrą oraz pracy w najlepszych europejskich klubach ma prowadzić rosyjskie siatkarki nawet w przypadku, gdy te nie będą uczestniczyły w największych imprezach. Przypomnijmy, że obie strony miały porozumieć się już wcześniej, ale wątpliwości pojawiły się właśnie po wywołaniu przez Rosję konfliktu na Ukrainie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dick Kooy wróci do Włoch? Jest celem transferowym jednej z ekip


CV potencjalnego trenera Rosji jest co najmniej imponujące. Terzić z serbskimi siatkarkami wywalczył aż dwadzieścia medali w najważniejszych imprezach międzynarodowych. Srebro (Rio de Janeiro 2016) i brąz (Tokio 2020) igrzysk olimpijskich, złoto (2018) i brąz (2006) mistrzostw świata oraz sześć medali mistrzostw Europy – trzy złote (2011, 2017, 2019), dwa srebrne (2007, 2021) i jeden brązowy (2015) – to najważniejsze z jego osiągnięć. Dwukrotnie został wybrany przez CEV najlepszym trenerem w Europie (2018, 2021).


Serbski szkoleniowiec ma na koncie także wiele sukcesów klubowych. Od 2018 roku prowadzi drużynę Fenerbahce Stambuł. W obecnym sezonie awansował ze swymi podopiecznymi do półfinału Ligi Mistrzyń po walkowerach z ekipą Lokomotiw Kaliningrad. W walce o finał Fenerbahce przegrało z lokalnym rywalem – VakifBankiem.

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie