Dusan Petković wróci do Włoch?

Siatkówka

Dusan Petković, siatkarz w ostatnich latach występujący na parkietach PlusLigi, może wrócić do Włoch. Zainteresowani jego usługami mają być szefowie Padovy.

Jak donosi dziennikarz Gian Luca Pasini, przedstawiciele Padovy chcieliby pozyskać Petkovicia, który miałby wzmocnić pozycję atakującego w tej drużynie. Innym z siatkarzy, których Pasini łączy z ewentualnym transferem do włoskiej ekipy, jest belgijski przyjmujący Mathijs Desmet.

 

Padova w poprzednim sezonie włoskiej ekstraklasy zajęła 11. miejsce w tabeli. Trenerem tego klubu jest Jacopo Cuttini, od wielu lat związany z ekipą z Padwy.

 

 

W przeszłości w barwach tego klubu grało kilku reprezentantów Polski. W ekipie Padovy występowali między innymi Krzysztof i Andrzej Stelmach, Marcin Nowak, Piotr Gruszka, Paweł Zagumny czy Michał Kubiak.

 

Petković na polskich parkietach bronił barw PGE Skry Bełchatów i Projektu Warszawa. 30-letni reprezentant Serbii ma też na swoim koncie między innymi występy we Francji, a w latach 2017-2019 grał już we Włoszech w drużynie Argos Volley Sora.

Najlepsze zagrania Dusana Petkovicia w sezonie 2021/2022:

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie