Liga Mistrzów: Twardy bój w ćwierćfinale dla Łomży Vive Kielce! Final Four o krok

Piłka ręczna

Drużyna Łomży Vive Kielce wygrała pierwsze starcie dwumeczu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, w którym rywalem kielczan jest francuskie Montpellier HB. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa triumfowali na wyjeździe 31:28 i przed rewanżem w Kielcach są w zdecydowanie korzystniejszej sytuacji niż francuski klub.

- Faworytem tego spotkania są gospodarze, ale my do Francji jedziemy po zwycięstwo - zapowiadał przed meczem obrotowy mistrza Polski Arciom Karalek. On i koledzy z drużyny od pierwszego gwizdka sędziów postawili na niezwykle twardą walkę na francuskim parkiecie.

Do przerwy kielczanie prowadzili 16:12, między innymi dzięki świetnej postawie kołowych i współpracy z rozgrywającymi. Między słupkami świetnie spisywał się Andreas Wolff. Drugą połowie niemiecki bramkarz rozpoczął jednak nieco słabiej i po tym, jak Montpellier doskoczyło na jedną bramkę różnicy, chwilowo w bramce zastąpił go Mateusz Kornecki.

Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, ale kielczanie zdawali się kontrolować sytuację. W samej końcówce ponownie odskoczyli Francuzom na kilka bramek różnicy i ostatecznie wygrali 31:28.

W ubiegłym roku Vive swoja przygodę w Lidze Mistrzów zakończyło już w 1/8 finału. Kielczanie najpierw wygrali na wyjeździe z innym francuskim zespołem HBC Nantes 25:24, ale w rewanżu przegrali we własnej hali 31:34 i opadli z rozgrywek.

Rewanż z Montpellier odbędzie się 18 maja w Hali Legionów w Kielcach. Final Four w Kolonii rozegrany zostanie w połowie czerwca.

Montpellier HB - Łomża Vive Kielce 28:31 (12:16)

Montpellier HB: Marin Sego – Hugo Descat 5, Kyllian Villeminot 4, Karl Wallinius 4, Valentin Porte 3, Diego Simonet 3, Marko Panic 3, Lucas Pellas 2, Lucas Moscariello 1, Gilberto Duarte 1, Veron Nacinovic 1, Arthur Lenne 1, Alexis Berthier, Benjamin Bataille

Łomża Vive Kielce: Andreas Wolff, Mateusz Kornecki – Alex Dujshebaev 7, Arciom Karalek 5, Arkadiusz Moryto 5, Władysław Kulesz 4, Dylan Nahi 3, Nicolas Tournat 3, Igor Karacic 2, Szymon Sićko 1, Daniel Dujshebaev 1, Branko Vujovic, Miguel Sanchez-Migallon, Haukur Thrastarson, Paweł Paczkowski, Tomasz Gębala