Rocky Boxing Night: Powrót Dominika Harwankowskiego. "Czeka mnie mocna przeprawa"

Sporty walki
Rocky Boxing Night: Powrót Dominika Harwankowskiego. "Czeka mnie mocna przeprawa"
fot. Informacja prasowa
Dominik Harwankowski wróci podczas gali "Kapeo Rocky Boxing Night - Bić albo nie Być" 14 maja w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

- Mam najmocniejszego rywala - zapowiedział Dominik Harwankowski przed kolejną walką. Utalentowany pięściarz wróci podczas gali "Kapeo Rocky Boxing Night - Bić albo nie Być" 14 maja w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

To już druga walka Dominika Harwankowskiego pod okiem kubańskiego trenera Francisco Pereza Nievesa. Zmiany w boksowaniu Polaka widać było już w poprzednim pojedynku. Ofensywę mieszał z polowaniem na kontrataki. Jak będzie teraz?


- W walce będę chciał zawalczyć w swoim stylu, aczkolwiek zobaczymy na co pozwoli mi przeciwnik w ringu. Od trenera z Kuby na pewno dużo wyciągnąłem lecz to czy widać postęp tak naprawdę okaże się w ringu 14 maja - opisuje Harwankowski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rocky Boxing Night: Kewin Gruchała kontra "Zeus" z Egiptu


Rywalem utalentowanego, 21 letniego pięściarza będzie Emmanuel Amos z Tanzanii, który jest o wiele bardziej doświadczonym od Polaka zawodnikiem. Pięściarz z Afryki ma na koncie 24 walki zawodowe, z których 17 wygrał. Harwankowski jest niepokonany w 8 pojedynkach.


- Amos jest wszechstronnym zawodnikiem. Myślę, że przyjedzie tutaj dobrze przygotowany i czeka mnie mocna walka. Na papierze to mój najmocniejszy przeciwnik w dotychczasowej karierze zawodowej - podkreśla Harwankowski.


Pojedynek zakontraktowano na 6 rund w wadze lekkiej. Dominik Harwankowski zbliża się do jubileuszowej, dziesiątej walki. Czy czas już na starcie o tytuł?


- Na razie chce się skupić na sobotniej gali. Czeka mnie mocna przeprawa. Później będę myślał co dalej. Jeżeli padłaby jakaś oferta o pas na pewno bym nie odmówił! Bić albo nie być? Mówię bić! - kończy Harwankowski.


W walce wieczoru "Kapeo Rocky Boxing Night - Bić albo nie Być" zwycięzca turnieju wagi junior ciężkiej Kajetan Kalinowski zmierzy się z Kubańczykiem Cristianem Lopezem. Zobaczymy też pojedynek międzynarodowego Mistrza Polski w wadze średniej Adriana Szczypiora. Do ringu wróci duży talent, Mateusz Polski. W wadze ciężkiej walkę stoczą faworyci miejscowej publiczności. Artur "Bizon" Bizewski zmierzy się Michałem Bańbułą a Patryk "Wielki BU" Masiak stanie w szranki z Pawłem Strykowskim. W ringu pojawią się również Evander Rivera, Nikola Nomerowsky i ostatni pogromca Rafała Jackiewicza Kewin Gruchała. Pełna karta walk i szczegóły gali w mediach społecznościowych grupy Rocky Boxing Promotion.


Oficjalne ważenie, otwarte dla kibiców, odbędzie się 13 maja o 15.30 w hotelu Almond w Gdańsku. Transmisję z ważenia oraz 14 maja z gali w gdańskim Teatrze Szekspirowskim przeprowadzi telewizja Polsat na swoich sportowych kanałach.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie