PlusLiga: Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja TV i stream online

Gdzie obejrzeć czwarty mecz finałowy Jastrzębski Węgiel – ZAKSA?

Przed nami czwarta odsłona finałowej batalii ZAKSA – Jastrzębski Węgiel. Po trzech meczach jest 2—1 dla ZAKSY, ale poprzednie spotkanie przyniosło wyjazdową wygraną jastrzębian. Czy w sobotę poznamy mistrza Polski, czy też będzie potrzebne piąte starcie obu ekip? Gdzie obejrzeć rywalizację siatkarzy? O której godzinie grają? Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Pierwszy mecz tegorocznego finału PlusLigi Grupa Azoty ZAKSA wygrała u siebie 3:0, w drugim pokonała rywali 3:2 na wyjeździe. W trzecim starciu kędzierzynianie mogli zakończyć rywalizację we własnej hali, ale to Jastrzębski Węgiel wygrał 3:1 i przedłużył finałową rywalizację, która toczy się do trzech zwycięstw.

W czwartym secie tego spotkania kontuzji doznał środkowy ZAKSY Norbert Huber. Badania potwierdziły uraz ścięgna Achillesa, co oznacza, że siatkarza czeka zabieg chirurgiczny i długa rehabilitacja. Nie będzie mógł wesprzeć swych kolegów w tym sezonie.

– Norbi trzymaj się! Następny mecz będziemy chcieli wygrać właśnie dla ciebie – powiedział po meczu kapitan klubu z Kędzierzyna-Koźla Aleksander Śliwka.

W obecnym sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą już dziewięć razy, siedem spotkań wygrała ZAKSA. W meczu o Superpuchar 3:0 wygrali jastrzębianie, później siedem razy z rzędu górą była ekipa z Kędzierzyna-Koźla, która wygrała 3:0 i 3:0 w fazie zasadniczej PlusLigi, 3:0 w finale Pucharu Polski, 3:0 i 3:2 w półfinale Ligi Mistrzów oraz 3:0 i 3:2 w pierwszych meczach finału PlusLigi. Jastrzębianie przerwali tę serię w środę, wygrywając 3:1 w Kędzierzynie-Koźlu. Jak będzie tym razem?

Transmisja meczu Jastrzębski Węgiel – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sobotę 14 maja o godzinie 14.45 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.