Głód, ból i próby pokonania własnych słabości w "Przetrwaj i Wygraj"

Inne
Głód, ból i próby pokonania własnych słabości w "Przetrwaj i Wygraj"
fot. Polsat Sport
Czas na kolejny odcinek serialu "Przetrwaj i wygraj".

Bohaterowie serialu survivalowego "Przetrwaj i Wygraj" mają za sobą już dwa dni i dwie noce spędzone w sercu Puszczy Kaszubskiej. Jak rozłąka z rodzinami, permanentny głód i brak zdobyczy cywilizacji wpływają na morale dwóch rywalizujących ze sobą drużyn? Tego widzowie dowiedzieli się w piątym odcinku.

Sześcioro bohaterów "Przetrwaj i Wygraj" to tak zwani zwykli ludzie, którzy wiedli dotąd życie zgodne z obowiązującymi powszechnie standardami. Chęć przeżycia jedynej w swoim rodzaju przygody zawiodła ich do Pawła "Szlendiego" Szlendaka - instruktora i popularyzatora sztuki przetrwania. Pod jego nadzorem i na oczach telewidzów, uczestnicy próbują przeżyć cztery dni i cztery noce zdani niemal tylko na siebie i to, co oferuje dzika przyroda.

 

Cztery pierwsze odcinki serialu upłynęły bohaterom na budowie leśnego schronienia, walce o ogień oraz poszukiwaniu wody i pożywienia. Z tym ostatnim jest największy problem, bo dotychczasowa dieta dwóch trzyosobowych drużyn składała się wyłącznie z pozyskanych w pobliskim jeziorze korzeni pałki wodnej. W piątym odcinku będzie w końcu okazja, by najeść się do syta, a wszystko dzięki prezentowi od "Szlendiego". Sprawienie i sprawiedliwy podział świeżo upolowanej dziczyzny oraz zadbanie o to, by nic się nie zmarnowało to centralna część odcinka. Dodatkowo widzowie i uczestnicy dowiedzą się, która drużyna lepiej poradziła sobie z zadaniem, jakie rozpoczęło się jeszcze w poprzednim odcinku, a więc wznieceniem długopalnego ogniska.

 

Czy tak zwana nodia rzeczywiście zapewniła wszystkim źródło ciepła na całą noc? W którym obozie płomień tlił się dłużej? Do której drużyny powędruje nagroda pieniężna w wysokości trzech tysięcy złotych? Te kwestie z pewnością ekscytują widzów serialu, ale uczestnicy borykają się z zupełnie innymi problemami. Tęsknota za domem i rodziną daje o sobie znać, a trudy życia w lesie i brak dostępu do zdobyczy cywilizacji sprawiają, że w głowach niektórych osób pojawiają się wątpliwości, czy nie wycofać się z programu. Takie rozwiązanie nie tylko osłabiłoby drużynę, ale stanowiło jednocześnie przyznanie się do błędu i psychiczną porażkę w walce o przetrwanie.

 

"Przetrwaj i Wygraj" to serial autorstwa Pawła "Szlendiego" Szlendaka, instruktora i popularyzatora sztuki przetrwania, czyli tak zwanego survivalu. Widzowie mogą nie tylko kibicować bohaterom, ale także zdobywać bezcenną wiedzę o tym, jak przetrwać na łonie natury i bez dostępu do wszelkich wygód.

 

 

Premiera każdego nowego odcinka serialu "Przetrwaj i Wygraj" odbywa się w niedziele o godzinie 10:30 w Polsacie Sport. Następnie show oglądać można także w portalu Polsatsport.pl.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie