MŚ w boksie kobiet: Trzy Polki odpadły z rywalizacji

Sporty walki
MŚ w boksie kobiet: Trzy Polki odpadły z rywalizacji
fot. PAP
MŚ w boksie kobiet: Trzy Polki odpadły z rywalizacji

Natalia Rok (48 kg), Sandra Kruk (57 kg) i Agata Kaczmarska (75 kg) po wygranych w pierwszej rundzie odpadły w 1/8 finału mistrzostw świata w boksie, które odbywają się w Stambule. To pierwsze porażki Polek w tej imprezie.

Rok przegrała z Bułgarką Sewdą Asenową 2:3, Kruk - z brązową medalistką olimpijską z Tokio, Włoszką Irmą Testą 0:5, a Kaczmarska uległa reprezentantce Panamy Atheynie Bylon 0:4.

Zobacz także: Walka Floyda Mayweathera Jr nie dojdzie do skutku. Powodem śmierć monarchy

 

W niedzielę w 1/8 finału Wiktoria Rogalińska będzie walczyć z Bułgarką Stanimirą Petrową (54 kg), natomiast Aneta Rygielska z Ankushitą Boro z Indii (66 kg). Obie Biało-Czerwone mają już za sobą wygrane w 1/16 finału.

 

Na poniedziałek zaplanowano trzy pojedynki ćwierćfinałowe z udziałem Polek: Daria Parada zmierzy się z utytułowaną Turczynką Semą Caliskan (70 kg), Oliwia Toborek z Rumunką Alexandrą Petcu (81 kg), a Lidia Fidura z Ukrainką Mariją Łowczynską (+81 kg).

 

Parada odniosła zwycięstwo w pierwszej rundzie, a Toborek i Fidura dopiero rozpoczną rywalizację w Stambule, ponieważ w najcięższych kategoriach zgłosiło się najmniej pięściarek. Zwycięstwo będzie oznaczać miejsce na podium.

 

Mistrzostwa świata w boksie kobiet odbywają się nieregularnie począwszy od 2001 roku. Polki mają w dorobku 10 medali: złoty, trzy srebrne i sześć brązowych. Cztery z nich, w tym jedyny złoty, wywalczyła Karolina Michalczuk. Biało-czerwone nie stanęły jednak na podium w czterech ostatnich turniejach.

 

W Stambule startuje rekordowa liczba 310 zawodniczek z 73 krajów. Zmagania odbywają się ponownie w 12 kategoriach wagowych.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie