WTA w Rzymie: Iga Świątek - Aryna Sabalenka. Relacja i wynik na żywo

W półfinale turnieju WTA w Rzymie rywalką Igi Świątek będzie Aryna Sabalenka. Czy Polce uda się awansować do finału rywalizacji w stolicy Włoch? Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Aryna Sabalenka na Polsatsport.pl.

Poprzednią przeciwniczką Świątek podczas turnieju na Półwyspie Apenińskim była Bianca Andreescu. Kanadyjska tenisistka w pierwszym secie postawiła się liderce rankingu WTA. O wyniku tej części pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym lepsza okazała się Polka. W kolejnej partii raszynianka stawiała warunki na korcie. 20-latka wygrała drugiego seta, nie przegrywając ani jednego gema. Dzięki temu zapewniła sobie awans do półfinału rywalizacji w Rzymie.

Rywalką Sabalenki podczas poprzedniego etapu turnieju była Amanda Anisimowa. Starcie Amerykanki z byłą wiceliderką rankingu WTA było wyrównane. W pierwszej części tego spotkania triumfowała zawodniczka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych. Natomiast w kolejnych dwóch setach lepsza okazała się 24-latka.

Świątek już trzy razy mierzyła się z Sabalenką. Dwa z tych meczów zakończyły się triumfami Polki.

Relacja i wynik na żywo meczu Iga Świątek - Aryna Sabalenka na Polsatsport.pl. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 12:00.