WTA w Rzymie: Kiedy mecz Iga Świątek - Ons Jabeur? O której godzinie?

Kiedy mecz Igi Świątek?

Iga Świątek awansowała do finału turnieju WTA w Rzymie. Czy Polce uda się obronić tytuł i w ostatnim meczu w stolicy Włoch pokonać Ons Jabeur? Kiedy mecz Iga Świątek - Ons Jabeur? O której godzinie?

Rywalką raszynianki w półfinale była Aryna Sabalenka. Polka bez problemu rozprawiła się z przeciwniczką. Pierwszego seta Śwątek wygrała 6:2, natomiast w drugiej partii triumfowała 6:1. Warto zaznaczyć, że we wszystkich swoich meczach podczas tegorocznej rywalizacji w Rzymie liderka światowego rankingu nie przegrała ani jednego seta.

ZOBACZ  TAKŻE: Rafael Nadal nie obroni tytułu w Rzymie

W poprzednim roku na kortach w stolicy Włoch najlepsza okazała się Świątek. Wtedy w finale rywalką Polki była Karolina Pliskova. Tenisistka pochodząca z Raszyna wygrała tamto starcie 2:0 (6:0, 6:0). Czy uda się jej obronić tytuł?

Jabeur po wyrównanym meczu wygrała półfinał. Jej rywalką była Daria Kasatkina. Plasująca się na siódmym miejscu w rankingu WTA zawodniczka zwyciężyła w pierwszym secie 6:4. Następnie przyszedł kryzys. Kasatkina triumfowała w drugiej partii 6:1. Natomiast w ostatniej części tego spotkania to Jabeur okazała się lepsza 6:4. Dzięki temu zapewniła sobie awans do finału.

Do tej pory Świątek mierzyła się z Jabeur trzy razy. Dwukrotnie lepsza okazała się tenisistka pochodząca z Tunezji.

Kiedy mecz Iga Świątek - Ons Jabeur? O której godzinie mecz Iga Świątek - Ons Jabeur?

Mecz finałowy rywalizacji w Rzymie odbędzie się w niedzielę 15 maja. Początek starcia zaplanowany jest na godzinę 13:00.