WTA w Rzymie: Iga Świątek obroniła tytuł

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie

Iga Świątek wygrała turniej WTA w Rzymie. Ons Jabeur nie miała szans w rywalizacji z Polką. Raszynianka ostatni mecz na kortach w stolicy Włoch wygrała 2:0 (6:2, 6:3). Tym samym drugi raz z rzędu zwyciężyła podczas turnieju w Rzymie.

Świątek bardzo dobrze weszła w to spotkanie. Polka była w stanie wygrać trzy gemy z rzędu i tym samym już na starcie odskoczyła przeciwniczce. Po pierwszy mocnym ciosie Jabeur wróciła do gry. Zaczęła bronić swoje gemy serwisowe, jednak nie potrafiła przełamać raszynianki. Przez to liderka światowego rankingu zwyciężyła w pierwszym secie 6:2. Polka na korcie lepiej prezentowała się pod względem fizycznym.

Druga część również należała do Świątek, która bez problemu dwukrotnie przełamała przeciwniczkę. Tenisistka pochodząca z Tunezji nie była w stanie znaleźć odpowiedzi na bardzo ofensywną grę 20-latki. Jabeur z punktu na punkt miała mniej wiary w swoje zwycięstwo. Szczególnie widoczne było to w czwartym gemie drugiego seta, kiedy plasująca się na siódmym miejscu w rankingu WTA zawodniczka popełniła podwójny błąd serwisowy. Co prawda Jabeur była jeszcze w stanie przełamać Polkę, ale to był jej ostatni zryw w tym starciu. Liderka światowego rankingu nie dała sobie wyrwać wcześniej wypracowanego prowadzenia. Tenisistka z Raszyna wygrała tę część spotkania 6:3.

Tym samym Świątek wygrała swój piąty turniej rangi WTA w tym roku. Co więcej, podczas rywalizacji w Rzymie nie przegrała ani jednego seta. Polka jest niepokonana od 28 spotkań.

Iga Świątek - Ons Jabeur 2:0 (6:2, 6:3)