PŚ w łucznictwie: Ósemka biało-czerwonych wystartuje w Gwangju

Inne
PŚ w łucznictwie: Ósemka biało-czerwonych wystartuje w Gwangju
fot. PAP
Ósemka biało-czerwonych wystartuje w Gwangju

Ośmioro polskich łuczników wystąpi w tym tygodniu w południowokoreańskim Gwangju w drugich tegorocznych zawodach Pucharu Świata. Impreza zakończy się 22 maja.

W inauguracyjnej imprezie cyklu w tureckiej Antalyi w kwietniu najlepiej w konkurencji łuku klasycznego spisały się Natalia Leśniak, Sylwia Zyzańska (obie Łucznik Żywiec), Kamila Napłoszek (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa) i Natalia Tobolewska (UKS Zryw Dobrcz), zajmując piąte miejsce w rywalizacji drużynowej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Co z przyszłością Diego Simeone? Trener zabrał głos

 

W ekipie kobiet, która zaprezentuje się w Korei Południowej, nastąpiła jedna zmiana. Tobolewską zastąpiła koleżanka klubowa Leśniak i Zyzańskiej, Wioleta Myszor.

 

Drużynę mężczyzn tworzą: Miłosz Chojecki (Unia Pielgrzymka), Paweł Czyż (WKS Resovia Rzeszów), Kacper Sierakowski (Stowarzyszenie Łuczniczy Marymont Warszawa) oraz Marek Szafran (KS Społem Łódź).

 

Sportowcom towarzyszą trener kadry narodowej seniorów Piotr Piątek oraz współpracujący z nim Koreańczyk Won Jong Choi, dzielący się od 1 stycznia 2022 roku doświadczeniem z zawodnikami w klubie Łucznik Żywiec.

 

Trzecie zawody cykl gościć będzie w dniach 22-26 czerwca Paryż.

 

Na triumfatora każdej z konkurencji w zawodach finałowych czeka nagroda w wysokości 28 tys. franków szwajcarskich. Premie za kolejne lokaty, to czternaście tysięcy, siedem i 1500 CHF.

SM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie