Magdalena Stysiak nie zagra w Lidze Narodów siatkarek!

Siatkówka
Magdalena Stysiak nie zagra w Lidze Narodów siatkarek!
fot. Cyfrasport

Sztab medyczny reprezentacji Polski siatkarek poinformował o stanie zdrowia Magdaleny Stysiak po jej powrocie z Włoch. Stwierdzono problemy z kolanem i przeprowadzono dokładne badania. Jak poinformował PZPS, udział tej zawodniczki w Lidze Narodów nie będzie możliwy.

– W wyniku przeprowadzonych badań obrazowych i badań fizykalnych lewego kolana stwierdzono, że aktualny stan zdrowia tymczasowo wyklucza zawodniczkę z udziału w treningach i zawodach – wyjaśnił lekarz reprezentacji Polski Krzysztof Zając.

 

Zobacz także: Kadra siatkarek prawie w komplecie trenuje w Szczyrku

 

Oznacza to, że uczestnictwo tej zawodniczki w rozgrywkach Ligi Narodów nie będzie możliwe. Priorytetem jest doprowadzenie jej do pełni sprawności fizycznej.

 

– Magda po przejściu badań specjalistycznych wymaga intensywnej rehabilitacji i działań medycznych, które doprowadzą ją do uczestniczenia w treningach i kolejnych meczach – dodał lekarz reprezentacji.

 

Sztab medyczny już teraz nad tym pracuje i na bieżąco monitoruje stan zawodniczki.

 

 

O problemach zdrowotnych Magdaleny Stysiak i obsadzie ataku reprezentacji siatkarek rozmawialiśmy w ostatnim magazynie #7strefa:

 

Przypomnijmy, że w kadrze na VNL z powodów zdrowotnych zabrakło Malwiny Smarzek. Obsadę ataku stanowiły trzy siatkarki: Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz), Weronika Sobiczewska (ŁKS Commercecon Łódź) oraz Magdalena Stysiak (Vero Volley Monza). Teraz z powodu kontuzji Stysiak, trener Stefano Lavarini może mieć spory kłopot z obsadą tej pozycji.

RM, Polsat Sport, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie