Piłkarz ogłosił, że jest gejem. Spotkał się z reakcją FIFA i UEFA

Piłka nożna
Piłkarz ogłosił, że jest gejem. Spotkał się z reakcją FIFA i UEFA
fot. PAP
FIFA i UEFA zareagowały na coming out angielskiego piłkarza.

- Ten sezon był dla mnie fantastyczny na boisku. Zadebiutowałem w pierwszej drużynie, strzeliłem 30 goli dla drużyny młodzieżowej, podpisałem swój pierwszy zawodowy kontrakt, ale poza boiskiem ukrywałem kim naprawdę jestem - zaczął swoje oświadczenie angielski piłkarz Blackpool, Jake Daniels.

Temat orientacji seksualnej w świecie piłki nożnej to wciąż temat tabu. Niewielu piłkarzy ma odwagę przyznać się do swojej homoseksualności, a na taki ruch zdecydował się młody zawodnik klubu Championship, Jake Daniels.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjne doniesienia! "Leo Messi zmienia klub"

 

- Całe moje życie wiedziałem, że jestem gejem. Teraz czuję, że jestem gotowy, aby o tym poinformować i być sobą. Wkraczam na nieznane pole, będąc jednym z pierwszych piłkarzy w tym kraju, który ujawnia swoją orientację seksualną (...). Mogłem jednak liczyć na wielkie wsparcie mojej rodziny, klubu, agenta oraz kolegów z drużyny (...). Nienawidziłem żyć w kłamstwie przez całe moje życie. Są ludzie tacy, jak ja, którzy mogą czuć się niekomfortowo ujawniając swoją orientację. Chcę im tylko przekazać, że nie muszą się zmieniać, aby wpasować się w środowisko. Najważniejsze, aby byli sobą i byli szczęśliwi - napisał Daniels.

 

Oświadczenie Danielsa spotkało się z niesamowitą reakcją wielu klubów Premier League w mediach społecznościowych, które pogratulowały odważnej decyzji młodemu zawodnikowi i napisały słowa wsparcia. Również oficjalne konta UEFA i FIFA zareagowały na oświadczenie Anglika.

 

17-letni Daniels to pomocnik Blackpool, który występuje na zapleczu Premier League.

 

 

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie