Poważna kontuzja Aleksandara Rakicia. "To jeszcze nie koniec"

Sporty walki
Poważna kontuzja Aleksandara Rakicia. "To jeszcze nie koniec"
fot. Polsat Sport
Uraz Aleksandara Rakicia okazał się poważny

Aleksandar Rakić (14-3, 9 KO, 1 SUB) doznał kontuzji kolana podczas walki z Janem Błachowiczem (29-9, 9 KO, 9 SUB) na gali UFC Vegas 54. Okazuje się, że uraz jest poważny. Rakicia prawdopodobnie czeka kilkumiesięczna przerwa.

Walka austriackiego zawodnika z "Cieszyńskim Księciem" zakończyła się w trzeciej rundzie. Rakić upadł na matę, sygnalizując, że coś stało się z jego kolanem. Nie był już zdolny do walki, przez co sędzia musiał zakończyć pojedynek. Zwycięstwo zostało przyznane Błachowiczowi. 

 

Po starciu Rakić napisał, że ten uraz pojawił się jeszcze kilka tygodni przed walką, podczas obozu przygotowawczego. Austriak od razu dał do zrozumienia, że liczy na rewanż z polskim zawodnikiem MMA. Teraz okazuje się, że przerwa 30-latka może trwać dłużej, niż początkowo zakładał. Rezonans magnetyczny wykazał, że Austriak zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Zatem Rakić przed powrotem do oktagonu będzie musiał przejść operację. Czeka go również rehabilitacja, która może trwać od sześciu do nawet dziesięciu miesięcy. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Jan Błachowicz doznał urazu podczas walki. Będzie musiał przejść zabieg

 

Mimo tego austriackiemu zawodnikowi MMA nie brakuje zapału do walki. Na swoim koncie na Instagramie napisał, że po kontuzji wróci jeszcze silniejszy. Zwrócił się również bezpośrednio do Błachowicza:

 

"To jeszcze nie koniec. Mamy niedokończone sprawy. Rewanż! Ja czekałem na ciebie, to teraz ty poczekaj na mnie" - napisał na swoich mediach społecznościowych. 

 

Tymi słowami odniósł się do urazu "Cieszyńskiego Księcia", przez który ich walka została przełożona. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Aleksandar „Rocket“ Rakic (@rakic_ufc)

Andrzej Adamiec/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: 10 gongów: Mateusz Gamrot

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie