Tauron Liga: Gabriela Orvosova rozstała się z BKS Bostik Bielsko-Biała

Siatkówka
Tauron Liga: Gabriela Orvosova rozstała się z BKS Bostik Bielsko-Biała
fot. Cyfrasport
Gabriela Orvosova nie będzie grała w BKS Bostik-Bielsko-Biała.

Po dwóch latach gry w barwach BKS Bostik-Bielsko-Biała, na zmianę klubu zdecydowała się Gabriela Orvošová. Czeska atakująca była jedną z wyróżniających się siatkarek Tauron Ligi, zajęła czołowe miejsca w rankingach minionego sezonu.

Gabriela Orvošová trafiła do BKS z VK UP Olomouc, a więc jednej z najlepszych czeskich drużyn w ostatnich latach. Mimo młodego wieku (urodziła się w 2001 roku), była już wówczas jedną z podstawowych reprezentantek swojego kraju.

 

Zobacz także: TOP 10 akcji PGE Skry Bełchatów w sezonie 2021/22 (WIDEO)

 

Początki w bialskim klubie nie były dla niej łatwe, tym bardziej, że była to pierwsza zagraniczna drużyna, w której zdecydowała się występować. W miarę upływu czasu stawała się jednym z najważniejszych ogniw bielskiej ekipy. W pierwszym swoim sezonie w Tauron Lidze zdobyła tylko jedną statuetkę MVP, za to w niedawno zakończonych rozgrywkach aż sześć. Świadczy to o ogromnych rozwoju czeskiej siatkarki pod skrzydłami trenera Bartłomieja Piekarczyka.

 

W obu sezonach Orvošová zdobywała sporo ponad czterysta punktów. W zakończonych rozgrywkach znalazła się w czołówce rankingów najlepiej punktujących (3. miejsce), atakujących (3. miejsce) i MVP (4. miejsce).

 

 

W dwóch sezonach Tauron Ligi czeska atakująca rozegrała dla BKS łącznie 52 mecze (204 sety) i zdobyła 876 punktów.

 

Mimo chęci zatrzymania Gabrieli w BKS Bostik Bielsko-Biała, zawodniczka zdecydowała, że nie będzie już reprezentowała barw bialskiego klubu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BKS Bostik Bielsko-Biała (@official_bks_volleyball)

 

– Chciałabym podziękować za te dwa sezony w Bielsku-Białej. Za Wasz doping. Był to dla mnie wyjątkowy okres, ponieważ pierwszy raz postanowiłam zagrać za granicą. I była to bardzo dobra decyzja. Mogłam się rozwijać, za co dziękuję. Niestety przyszedł czas pożegnań i z bólem serca chciałabym Wam ogłosić, że nie zostanę w Bielsku-Białej. Mam nadzieję, że zrozumiecie moją decyzję o dalszym rozwoju siatkarskim. Do zobaczenia! – powiedziała Orvošová.

RM, Polsat Sport, bkssa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie