Joanna Wołosz: Powtórkę z Werony wzięłabym w ciemno

Siatkówka
Joanna Wołosz: Powtórkę z Werony wzięłabym w ciemno
fot. Cyfrasport
Joanna Wołosz po raz drugi z rzędu zagra w finale LM w barwach Imoco Volley Conegliano.

- Powtórkę z Werony wzięłabym w ciemno. Wiadomo jednak, że powtórzyć wynik jest trudniej, niż wywalczyć go po raz pierwszy - powiedziała Joanna Wołosz przed finałem Ligi Mistrzyń. Imoco Volley Conegliano z Polką w składzie zmierzy się w nim z VakifBankiem Stambuł.

Imoco Volley Conegliano - VakifBank Stambuł to powtórka finału Ligi Mistrzyń sprzed roku. Wówczas, w meczu rozegranym w Weronie, górą była drużyna z Italii, która wygrała 3:2 (15:12 w tie-breaku). Jak będzie w Lublanie?

 

Zobacz także: Kiedy zostanie rozegrany finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2022?

 

– Powtórkę z Werony wzięłabym w ciemno. Wiadomo jednak, że powtórzyć wynik jest trudniej, niż wywalczyć go po raz pierwszy. Wiemy, że w tym roku będzie bardzo ciężko, ale jesteśmy gotowe. Nie możemy doczekać się tego finału i zakończenia sezonu wielką klamrą. To będzie koniec pewnego cyklu, dużo dziewczyn odejdzie, mam więc nadzieję, że to będzie taka piękna wisienka na torcie – powiedziała Joanna Wołosz.

 

W tym samym dniu, w tym samym mieście i w tej samej hali zostanie rozegrany finał Ligi Mistrzów siatkarzy, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra z Itas Trentino. Podobnie jak u pań, skład finału jest taki sam, jak w 2021 roku. Wówczas kędzierzynianie wygrali 3:1.

 

– Wydaje mi się, że Trentino na pewno się ich boi, bo ZAKSA przez cały sezon grała bardzo równo. Moim zdaniem polski klub jest faworytem. Ja będę im kibicowała, mam nadzieję, że w takim humorze, jak w zeszłym roku. Myślę, że to będą to dwa super widowiska – dodała polska rozgrywająca.

 

Transmisja finału Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trentino Itas w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek w niedzielę o godz. 20:50.

Marcin Lepa/RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie