Mistrzostwa świata siatkarek 2022 w Polsce: Gdzie kupić bilety? Wystartowała sprzedaż

Siatkówka
Mistrzostwa świata siatkarek 2022 w Polsce: Gdzie kupić bilety? Wystartowała sprzedaż
fot. Cyfrasport
Gdzie można kupić bilety na siatkarskie mistrzostwa świata?

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na największe wydarzenie światowej siatkówki w wydaniu żeńskim, czyli FIVB Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 w Polsce i Holandii. Zmagania najlepszych drużyn globu potrwają od 23 września do 15 października.

Reprezentacja Polski stanie w szranki w całkiem nowej odsłonie i pod wodzą nowego szkoleniowca, którym na początku tego roku został Włoch Stefano Lavarini. Ranga imprezy, renoma trenera, mocny skład i status gospodarza obiecują wielkie emocje i budzą nadzieje na dobry wynik Biało-Czerwonych.

 

Zobacz także: Kadra siatkarek prawie w komplecie trenuje w Szczyrku

 

Nowymi punktami na siatkarskiej mapie nie są za to Gdańsk, Łódź i Gliwice: miasta-gospodarze polskiej części turnieju, pamiętające dawniejsze i nowsze tryumfy oraz wielkie wydarzenia z tej dyscypliny.

 

Miejscem rywalizacji w Gdańsku będzie ERGO ARENA, jedna z największych i najnowocześniejszych hal widowisko-sportowych w tej części Europy. Otwarcie obiektu odbyło się w sierpniu 2010 r., z udziałem reprezentacji siatkarzy Polski i Brazylii. Już rok później odbył się tu finał Ligi Światowej z historycznym brązowym medalem Polaków.

 

Również w Gdańsku w 2013 r. odbyły się spotkania grupowe Mistrzostw Europy siatkarzy, organizowane razem z Danią. Podczas zwycięskich dla Polski FIVB Mistrzostw Świata 2014 ERGO ARENA gościła drużyny Rosji, Bułgarii, Chin, Egiptu, Meksyku i Kanady. Do Gdańska zawitał też EUROVOLLEY POLAND 2017 oraz turniej kwalifikacyjny Tokio 2022.

 

Po raz kolejny wielka siatkarska impreza zawita do Łodzi. Tu w 2009 roku w kontynentalnym czempionacie Biało-Czerwone zajęły trzecie miejsce, a organizacyjnie na medal spisali się też mocno chwaleni gospodarze. W 2019 r. miasto gościło również czołowe kobiece zespoły Europy. Organizacja, oprawa i sportowa atmosfera imponowała wszystkim – uczestniczkom, oficjelom i kibicom, którzy ponownie wypełnili trybuny dopingując siatkarki.

 

Łódź była świadkiem wielu spotkań tak kobiecej, jak i męskiej reprezentacji. Po debiucie Polski w Lidze Światowej w 1998 r. już od kolejnej edycji tych rozgrywek miasto było jednym z ich gospodarzy.

 

Arena Gliwice swoimi możliwościami może konkurować z najlepszymi obiektami w Europie, a jej związki z elitarną siatkówką są coraz mocniejsze. W październiku 2019 r. zagrano tu o Superpuchar Polski siatkarzy, a w tym roku rozegrano mecz Ligi Mistrzów. Właśnie tu już za kilka dni swój debiut w roli trenera Biało-Czerwonych mieć będzie Stefano Lavarini – za występ jego drużyny w MŚ 2022 trzymamy mocno kciuki. Do zobaczenia w Gdańsku, Łodzi i Gliwicach!

 

Bilety na mistrzostwa świata siatkarek 2022 można kupić na stronie ebilet.pl.

RM, pzps.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie