Do zobaczenia na plaży! Louisa Lippmann podjęła zaskakującą decyzję

Siatkówka

Pod koniec kwietnia Louisa Lippmann ogłosiła, że chce zrobić sobie przerwę od siatkówki. Ta decyzja mocno zasmuciła fanów znakomitej niemieckiej atakującej. Jak się jednak okazało, Lippmann co prawda rozstała się z halową odmianą tej dyscypliny, postanowiła jednak spróbować swych sił w siatkówce plażowej.

Lippmann decyzję o zawieszeniu swej siatkarskiej kariery ogłosiła w kwietniu. Ten krok uzasadniła zmęczeniem fizycznym i psychicznym po trzech trudnych sezonach w Szanghaju, Kaliningradzie i we Włoszech. Ta decyzja z pewnością zasmuciła Vitala Heynena. Nowy trener reprezentacji Niemiec stracił największą gwiazdę tej kadry. Na domiar złego, decyzję o zakończeniu kariery podjęła rozgrywająca Denise Imoudu...

 

Zobacz także: Vital Heynen ma problem! Reprezentacja Niemiec bez dwóch gwiazd

 

Jak się okazało, Lippmann nie chce jednak całkowicie odciąć się od siatkówki. Postanowiła natomiast przenieść się z hali na plażę i spróbować swych sił w innej odmianie tej dyscypliny.

 

 

"W ciągu ostatnich kilku tygodni zdałam sobie sprawę, że za bardzo kocham ten sport, ale nie chcę pracować w pomieszczeniach . Nowy rozdział zaczyna się dla mnie wraz z przejściem z siatkówki do siatkówki plażowej w Hamburgu" – poinformowała na Instagramie. Dodała też, że kieruje nią pragnienie większej indywidualności, co umożliwi jej gra na plaży.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Louisa Lippmann (@louisa_lippmann)

 

Lippmann urodziła się w 1994 roku w Herford. Mierzy 191 cm wzrostu. W drużynie narodowej zadebiutowała w 2014 roku. Występowała w niemieckich klubach USC Munster (2010–14), Dresdner SC (2014–16) i Schweriner SC (2016–18). W Niemczech wywalczyła cztery tytuły mistrza kraju. Później grała w Shanghai Dunlop (2019–21), Lokomotiw Kaliningrad (2021) i Savino Del Bene Scandicci (2021–22). Jak poradzi sobie w rozgrywkach siatkówki plażowej?

 

Transmisje meczów Polska - Niemcy w Polsacie Sport i na Polsat Box Go we wtorek (godz. 18:30) i środę (godz. 18:30).

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie