Mecz towarzyski: Polska - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Polska i Niemcy zmierzą się w drugim towarzyskim spotkaniu reprezentacji siatkówki kobiet. W pierwszym meczu, pomimo wysokiego prowadzenia Polek, ostatecznie triumfowały Niemki. Jak będzie tym razem? Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy od godz. 18:30 na Polsatsport.pl.

Pierwszy mecz reprezentacji siatkarek pod wodzą Stefano Lavariniego nie wyglądał do końca idealnie. Choć pierwsze dwa sety wygrane do 19 i 20 zwiastowały łatwe zwycięstwo w debiucie. Tak się jednak nie stało, a podopieczne trenera Vitala Heynena, który objął reprezentację Niemiec, wygrały do 25, 19 i doprowadził do tie-breaka.

Piąty set to już oddzielna historia, która była wręcz lustrzanym odbiciem całego meczu. Najpierw Polki prowadziły już 14:9, a od wygranej dzielił je zaledwie punkt. Wtedy jednak do gry wkroczyła Lena Strigrot i Niemki wygrały seta 16:14 oraz cały mecz 3:2.

Wciąż trzeba pamiętać, że to pierwsze mecze sparingowe, więc naturalnym jest, że gra obu drużyn będzie falowała, tak jak miało to miejsce podczas premierowego spotkania. Z drugiej strony takie mecz to również poligon doświadczalny dla nowych rozwiązań i często również miejsce narodzin nowych liderek reprezentacji. Między innymi z tego względu warto śledzić, to co będzie się działo wieczorem w Gliwicach.

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Niemcy na Polsatsport.pl. Początek o godz. 18:30.