Show Patryka Klimali w krajowym pucharze. Polak został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania (WIDEO)

Patryk Klimala w barwach New York Red Bulls

Patryk Klimala kontynuuje passę dobrych występów za oceanem. Tym razem polski napastnik strzelił bramkę i zanotował asystę w krajowym pucharze, a dodatkowo po końcowym gwizdku został wybrany MVP tego pojedynku.

W meczu 1/8 finału US Open Cup New York Red Bulls Klimali pokonało u siebie zespół Charlotte FC 3:1. Samo spotkanie nie mogło się rozpocząć lepiej dla urodzonego w Świdnicy zawodnika, który już w drugiej minucie umieścił piłkę w siatce przeciwnika. Były młodzieżowy reprezentant Polski przytomnie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym gości i zdobył gola z najbliższej odległości.

Ekipie z Charlotte szybko udało się wyrównać stan meczu, ale po upływie godziny gry znów przypomniał o sobie Klimala. Polak popisał się fenomenalnym rajdem lewą stroną boiska i wyłożył piłkę jak na tacy Dylanowi Nealisowi, który tylko dopełnił formalności. W końcówce trzecie trafienie dołożył Tom Barlow (asystował mu dobrze znany z polskich boisk Luquinhas) i Red Bulls pewnie awansowali do ćwierćfinału krajowego pucharu.

W drużynie przyjezdnych 71 minut na placu gry spędził Kamil Jóźwiak. Jan Sobociński i Karol Świderski tym razem znaleźli się poza meczową "osiemnastką".