Danuta Dmowska-Andrzejuk: Stworzyliśmy w Polsce najlepszą ligę świata

Tenis
Danuta Dmowska-Andrzejuk: Stworzyliśmy w Polsce najlepszą ligę świata
fot. PAP

- Naszym hasłem jest Superliga, czyli najlepsza zawodowa liga na świecie - tak z widzami programu Nowy Dzień w Polsacie przywitała się Danuta Dmowska-Andrzejuk, była minister sportu, a dziś prezes tenisowej LOTTO SuperLIGI.

- Na początku nikt nam nie dowierzał, że uda się coś takiego w Polsce, a my udowodniliśmy, że to możliwe. Świadczą o tym choćby nazwiska, jakie udało nam się zaangażować do pierwszego sezonu, który startuje już 28 maja w ośmiu polskich miastach - mówi z dumą pani prezes.

Radwańska, Janowicz i... wielu więcej

Te nazwiska to przede wszystkim wracające na korty wielkie gwiazdy polskiego tenisa: Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz. Ale nie tylko. - Zobaczymy także wielu zawodników, którzy rywalizują teraz na kortach Rolanda Garrosa. Mogę zdradzić, że mamy ich w składach zespołów LOTTO SuperLIGI blisko trzydziestu - ujawnia Dmowska-Andrzejuk.

Rywalizacja w ramach LOTTO SuperLIGI będzie odbywała się w ośmiu miastach. Osiem kolejnych będzie z kolei gościło rozgrywki ForBet 1 Ligi. - Do najwyższej klasy rozgrywkowej zaprosiliśmy sześć akademii, w których najlepiej pracuje się z tenisistami. Te kluby znakomicie się spisały jeśli chodzi o pozyskiwanie lokalnych sponsorów i to one kontraktowały gwiazdy, o których mówiłam - opowiada pani prezes.

Perełki na miarę Igi Świątek

LOTTO SuperLIGA ma umożliwić młodym adeptom tenisa podpatrywanie z bliska najlepszych polskich zawodników. - Wierzę, że ten projekt pomoże w wyszkoleniu kolejnych perełek na miarę Igi Świątek - ma nadzieję Dmowska-Andrzejuk.

Poszczególne mecze będą miały następujący przebieg: dwa single kobiet, dwa single mężczyzn, debel kobiet, debel mężczyzn i jeśli po sześciu spotkaniach wynik będzie remisowy, trzy do trzech, o wszystkim zadecyduje mikst.

 

Szansa dla najmłodszych


Rozgrywkom seniorów towarzyszyć będzie Frutuś Kids Cup Tour - rywalizacja dzieci do lat 11. Najlepsi trafią do Frutuś Kids Cup Team, dzięki czemu zostaną objęci profesjonalną opieką.

- Wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym i prezesem Mirosławem Skrzypczyńskim staramy się odmienić postrzeganie tenisa. Pokazać, że to sport dla wszystkich, dostępny na wyciągnięcie ręki - puentuje prezes LOTTO SuperLIGI.

 

SZYFR, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie