LOTTO SuperLIGA w niedzielę stanie się faktem! Czy wyłoni nowe gwiazdy tenisa?

Tenis
LOTTO SuperLIGA w niedzielę stanie się faktem! Czy wyłoni nowe gwiazdy tenisa?
Fot. Informacja Prasowa
Już w sobotę pierwszą kolejkę zainauguruje tenisowa LOTTO SuperLIGA

Już w niedzielę pierwszą kolejkę zainauguruje tenisowa LOTTO SuperLIGA - drużynowe rozgrywki, w których będziemy mogli zobaczyć m.in. Agnieszkę Radwańską, Jerzego Janowicza czy Kacpra Żuka.

Przed nami kolejne tenisowe emocje, ale tym razem zobaczymy wiele spotkań na polskich kortach, bowiem wystartowała LOTTO SuperLIGA - nowatorski projekt w historii polskiego sportu. Jak zapowiadają organizatorzy, wyczekiwane rozgrywki zagwarantują również unikatową formułę rozgrywek, której dynamika pozwoli odkryć w tenisie emocje, jakich jeszcze ta dyscyplina nie oferowała i przede wszystkim odkryć nowe talenty.


- Historia polskiego tenisa jest bogata w sukcesy, m.in. dzięki takim ludziom jak Agnieszka Radwańska, Iga Świątek, czy Hubert Hurkacz, ale chcemy nieco uprościć system, by takich zawodników było więcej. Do tej pory, by się wybić, trzeba było brać udział w turniejach dla zawodowców i na nich osiągnąć sukces. Teraz chcemy, by kluby zauważyły sens tworzenia akademii i szkolenia młodych zawodników. Wtedy łatwiej też będzie wyłapać te najbardziej utalentowane "perełki" - mówiła w lutym prezes Superligi Tenisa, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rewolucja w polskim tenisie. Superliga w Polsacie Sport


Rywalizacja najlepszych polskich klubów tenisowych o tytuł Mistrza Polski rozpocznie się 29 maja i w rundzie zasadniczej potrwa do 14 sierpnia. Faza ta wyłoni 4 najlepsze kluby, które w rozgrywanym w grudniu turnieju FINAL FOUR rywalizować będą o historyczny, pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

 


W pierwszej kolejce zobaczymy cztery drużynowe starcia, które odbędą się w niedzielę 29 maja.


Terminarz LOTTO SuperLIGI  - 1. kolejka:


Osavi Tennis Team Kalisz - WKT Mera Warszawa


Park Tenisowy Olimpia Poznań - KS Górnik Bytom


KT Kubala Ustroń - BKT Advantage Bielsko-Biała


AZS Tenis Poznań - CKT Grodzisk Mazowiecki

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie