MŚJ na żużlu: Zwycięstwo Mateusza Cierniaka w pierwszym finale w Pradze

Mateusz Cierniak
Mateusz Cierniak wygrał w Pradze pierwszy turniej finałowy mistrzostw świata juniorów na żużlu. W finale pokonał Łotysza Francisa Gustsa i Czecha Petra Chlupaca.
Jakub Miśkowiak zajął siódme miejsce, Wiktor Lampart dziewiąte, Mateusz Świdnicki 10, a Wiktor Przyjemski 17. Najlepszy w zasadniczej fazie opóźnionych z powodu deszczu i odbywających się na trudnym torze zawodów Jan Kvech miał defekt w finale i został sklasyfikowany na czwartej pozycji. W sobotę Czech wystartuje w Pradze z "dziką kartą" w turnieju Grand Prix.
ZOBACZ TAKŻE: Piotr Protasiewicz kończy karierę
W tym roku MŚJ składają się z trzech finałowych rund. Cykl ma nazwę SGP2 i towarzyszy turniejom GP. Juniorzy pojadą jeszcze w Cardiff (14 września) i Toruniu (30 września).
Przejdź na Polsatsport.plZOBACZ TAKŻE WIDEO: Bartosz Zmarzlik: Doceniam wszystkich polskich sportowców
