UEFA podjęła decyzję. Drużyny z Ukrainy i Białorusi nie będą mogły grać przeciwko sobie

Piłka nożna
UEFA podjęła decyzję. Drużyny z Ukrainy i Białorusi nie będą mogły grać przeciwko sobie
Fot. PAP
UEFA podjęła decyzję. Drużyny z Ukrainy i Białorusi nie będą mogły grać przeciwko sobie

Zespoły z Białorusi i Ukrainy nie będą miały możliwości spotkania się ze sobą w jakichkolwiek przyszłych rozgrywkach UEFA - poinformował w piątek Komitet Wykonawczy Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA).

Potwierdzono, że losowania przyszłych rozgrywek będą tak ustawione, aby ekipy Białorusi i Ukrainy nie mogły trafić na siebie w żadnej fazie turniejów piłkarskich.

 

"Dzisiejsza decyzja ma zapewnić płynny przebieg rozgrywek UEFA. Została podjęta, gdyż z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, w który zaangażowana jest także Białoruś, nie można zapewnić bezpieczeństwa drużynom, działaczom i wszystkim innym uczestnikom" - napisano w oświadczeniu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Były reprezentant Polski wraca do PKO BP Ekstraklasy 

 

Decyzja jest tymczasowa. "Komitet Wykonawczy UEFA pozostanie w gotowości, aby zwoływać kolejne spotkania w celu ponownej oceny sytuacji prawnej i faktycznej w miarę jej rozwoju i podejmowania dalszych decyzji w razie potrzeby".

 

UEFA potwierdziła także decyzję z 28 lutego 2022, gdy wraz z FIFA zawieszono reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Wykluczenie z europejskich pucharów w sezonie 2022/23 powtórnie otrzymało moc prawną 2 maja. Rosyjskie starania o organizację turniejów Euro, których finały zaplanowano na lata 2028 i 2032 również zostały uznane za bezzasadne w świetle sytuacji politycznej.

 

Sankcje dotyczą zespołów narodowych Rosji we wszystkich niższych kategoriach wiekowych.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie