Ekstraliga rugby: Juvenia zdobyła punkt bonusowy w Sopocie

Juvenia zdobyła punkt bonusowy w Sopocie

Zgodnie z oczekiwaniami Ogniwo Sopot pokonało Juvenię Kraków (40:22) w meczu 16. kolejki spotkań ekstraligi rugby. Przyjezdni jednak zdobyli punkt bonusowy, który może być bardzo ważnym w kontekście walki "Smoków" o uniknięcie barażu o pozostanie w gronie najlepszych.

- Wiemy na co nas stać, a w Sopocie zagraliśmy z charakterem i udowodniliśmy, że potrafimy walczyć z najlepszymi. Szkoda tych błędów z pierwszej połowy, ale mamy nad czym pracować przed następnym meczem, u siebie z Master Pharm Rugby Łódź – powiedział trener krakowian Łukasz Kościelniak.

Bardzo ciekawy był pojedynek w Siedlcach. Ostatnia drużyna w tabeli Awenta Pogoń Siedlce w trakcie drugiej połowy remisowała z tamtejszym Orkanem 13:13. Jednak ostatecznie wicelider wygrał 30:13. Czwarty przyłożenie (po którym nastąpiło dobre podwyższenie) uzyskał w ostatniej akcji meczu.

Zespoły Ogniwa i Orkana zapewniły sobie udział w finale ekstraligi.

W pozostałych spotkaniach wygrali: Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Up Fitness Skra Warszawa.

Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby podjęła decyzję w sprawie spotkania 11. kolejki Up Fitness Skra - Edach Budowlani, które nie odbyło się w planowanym terminie (2 kwietnia). Zweryfikowano wynik meczu jako przegrany walkowerem przez Skrę (0:25). Zespół z Lublina otrzymał pięć punktów do tabeli, zaś warszawianom odjęto jeden.