PŚ w kajakarstwie: Mateusz Borgiel drugi, Rafał Rosolski trzeci na jedynkach na 5000 m

Mateusz Borgiel zajął drugie miejsce w rywalizacji kanadyjkarzy na jedynce na 5000 m

Mateusz Borgiel zajął drugie miejsce w rywalizacji kanadyjkarzy na jedynce na 5000 m, a Rafał Rosolski był trzeci w K1 5000 m w zawodach Pucharu Świata, które w niedzielę zakończył się w Poznaniu. Polacy aż 16-krotnie stawali na podium w tych regatach.

Tradycyjnie już wyścigi na pięć kilometrów zakończyły zawody PŚ. W celu uatrakcyjnienia rywalizacji, wzorem wyścigów długodystansowych zawodnicy w trakcie pokonywania okrążeń musieli wykonać w dowolnym momencie dwie tzw. przenoski, czyli krótki bieg z kajakiem.

Polacy dwukrotnie stanęli na podium. Specjalizujący się na tym dystansie Borgiel przegrał tylko z Kubańczykiem Jose Ramonem Pelierem Cordovą, a Rosolski, który bez powodzenia startował na jedynce na 1000 m, był trzeci. Biało-czerwoni łącznie 16 razy stawali na podium na Torze Regatowym Malta.

W czterodniowych zawodach wystąpiło ok. 900 zawodników (także parakajakarzy) z 47 krajów. Zabrakło zdyskwalifikowanych Rosjan i Białorusinów, a z czołowych federacji nie przyjechali Węgrzy.