Roland Garros 2022: Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng

Roland Garros 2022: Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng.

Iga Świątek pokonała Chinkę Qinwen Zheng w 1/8 finału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka triumfowała w trzech setach i wywalczyła awans do ćwierćfinału.

W pierwszym secie górą okazała się Chinka, która triumfowała po tie-breaku. Polka najpierw prowadziła 5:2 w secie, a następnie 5:2 w decydującym gemie. Rywalka Polki skutecznie odwróciła jednak losy seta i okazała się pierwszą zawodniczką, która wygrała ze Świątek partię podczas tegorocznego Roland Garros.

Drugi set rozpoczął się w wymarzony sposób dla Świątek, która dwukrotnie przełamała rywalkę. Po chwili Zheng poprosiła o przerwę medyczną. Nie rozproszyło to jednak liderki rankingu WTA, która obroniła swoje podanie i objęła prowadzenie 4:0. Jak się okazało, Polka wygrała tego seta do zera.

Decydująca partia i kolejne przełamanie na korzyść Świątek, która po chwili utrzymała podanie. W trzecim gemie Chinka przerwała świetną serię Polki i wygrała gema przy swoim serwisie. W dalszej części seta tenisistka z Raszyna ponownie przełamała rywalkę i ostatecznie triumfowała 6:2, wygrywając cały mecz 2:1.

Kolejną rywalką Świątek będzie Jessica Pegula. Rozstawiona z numerem 11 amerykańska tenisistka wygrała z Rumunką Iriną Begu 4:6, 6:2, 6:3.

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 32 wygranych meczów z rzędu.

- Ona grała fantastyczny tenis. Nigdy wcześniej się z nią nie mierzyłam i byłam zaskoczona niektórymi jej zagraniami. Cieszę się, że zdołałam odrobić stratę po tym pierwszym frustrującym secie. Jestem dumna z tego, że dalej gram w turnieju - powiedziała Świątek na korcie.

Iga Świątek - Qinwen Zheng 2:1 (6:7, 6:0, 6:2)