Roland Garros: Wymowny gest Igi Świątek w trakcie meczu (WIDEO)

Iga Świątek nie miała najłatwiejszej przeprawy z Zheng Qinwen w pierwszym secie meczu 1/8 finału Rolanda Garrosa. Polka w trudnym dla siebie momencie pokazała wymowny gest, który szybko obiegł media społecznościwe.

Świątek była murowaną faworytką w starciu z Zheng Qinwen. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo Polka szybko przełamała rywalkę i w pewnym momencie prowadziła już 3:1. Nikt się jednak nie spodziewał, że Chinka będzie potrafiła wrócić do tego seta i to dwukrotnie! Na każde przełamanie własnego serwisu odwdzięczała się tym samym. Świątek prowadziła 5:2, lecz nie udało jej się szybko zakończyć tej partii.

Zheng nabierała wiatru w żagle i miała nawet szanse na trzecie przełamanie w jedenastym gemie. To jej się nie udało, gdyż Świątek zaprezentowała swoje wysokie umiejętności. Po ostatniej akcji tego gema, który zakończył się jej wygraną, pokazała taki oto gest.

Polka przegrała tego seta, który trwał 87 minut, 6:7 (5:7 w tie-breaku). Następnie wygrała dwa kolejne (6:0, 6:2) i awansowała do ćwierćfinału Rolanda Garrosa.

Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku. W obecnym sezonie wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 32 wygranych meczów z rzędu.