Piknik Olimpijski. Wielkie wydarzenie w skali Warszawy, kraju, ale i Europy

Inne
Piknik Olimpijski. Wielkie wydarzenie w skali Warszawy, kraju, ale i Europy
fot. Polsat Sport
Piknik Olimpijski co roku przyciąga tłumy kibiców

Sobota 25 maja to wielki dzień dla polskiego sportu. Tego dnia bowiem zaplanowany został jubileuszowy Piknik Olimpijski, czyli najważniejsze spotkanie olimpijskiej rodziny, sportowego środowiska i kibiców. W tym roku motywem przewodnim 25. edycji były oczywiście igrzyska w Paryżu. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło uznanych sportowców.

Piknik Olimpijski to idea, która cieszy się ogromną popularnością i trafia do bardzo szerokiej grupy odbiorców z Polski i nie tylko. Uczestnicy imprezy mają okazję rywalizować w wielu konkurencjach sportowych, a ich poczynaniom przyglądają się polscy olimpijczycy. Niepowtarzalną szansą jest możliwość spotkania ich i zamienienia kilku słów.

 

Obecni na Pikniku Olimpijskim są dzisiejsze gwiazdy polskiego sportu, ale też ci, którzy sięgali po laury dla naszego kraju w dawnych czasach. W tej edycji zjawi się ich ponad setka! Jednym z nich jest mistrz olimpijski w skoku wzwyż z 1976 roku Jacek Wszoła, który podkreśla wagę organizacji Pikniku Olimpijskiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piesiewicz poruszony Piknikiem Olimpijskim. "To olbrzymie wyróżnienie"

 

- Trzeba podkreślić walor edukacyjny sportu skierowany do dzieci i młodzieży. Można zobaczyć aktualnego i byłego mistrza sportu - cokolwiek to oznacza, bo wcale nie musi to oznaczać medale, gdyż wysiłek i zaangażowanie jest takie samo. Każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę, zwłaszcza młodzi ludzie. Tutaj zawsze było wiele atrakcji. Dzieci i młodzież ma się bawić i przez to poznawać sport w takim wydaniu, w jakim on później się ukazuje chociażby na antenach Polsatu - rzekł.

 

Warto zaznaczyć, że Piknik Olimpijski to prawdopodobnie najważniejsza impreza sportowo-rekreacyjna nie tylko w Warszawie i Polsce, ale być może również w Europie. W programie tegorocznych wydarzeń, które są organizowane na terenie Parku Kępa Potocka w dzielnicy Żoliborz, znajdują się m.in. konkursy, pokazy, wystawy, warsztaty edukacyjne oraz gry i zabawy. Co istotne, nie ma limitu wieku. W całym wydarzeniu bierze udział ok. 30 tysięcy uczestników!

 

Ważnym elementem imprezy jest wątek historyczny. Główną ideą tegorocznej edycji są igrzyska w Paryżu oraz stulecie udziału niepodległej Polski w najważniejszej imprezie sportowej świata. Do tego należy wspomnieć o celebracji 25. edycji Pikniku Olimpijskiego, a także stu lat od zdobycia pierwszych medali olimpijskich przez reprezentantów Polski.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie