Chciał zaatakować sztafetę olimpijską. Szybka reakcja policji

Inne
Chciał zaatakować sztafetę olimpijską. Szybka reakcja policji
fot. PAP
Policja zatrzymała osobę, która planowała przeprowadzić "brutalną akcję" podczas uroczystości związanych ze sztafetą olimpijską

Policja zatrzymała osobę, która planowała przeprowadzić "brutalną akcję" podczas uroczystości związanych ze sztafetą olimpijską, jaka biegnie przez kraj - oficjalnie poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin na platformie X.

"Dziękuję funkcjonariuszom policji i wszystkim agentom ministerstwa, którzy z niezwykłym profesjonalizmem i zaangażowaniem zapewniają uczestnikom sztafety bezpieczeństwo" - napisał szef resortu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentacja Polski bez gwiazdy na igrzyska? Grbić może go pominąć

 

Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia.

 

Jak ujawniono, policja aresztowała w rejonie Bordeaux 26-letniego mężczyznę na dwa dni przed tym, gdy sztafeta miała się znaleźć w tym regionie.

 

"Ustalono, że zatrzymana osoba planowała i przygotowała *brutalną akcję* w trakcie przebiegu sztafety ze zniczem olimpijskim w Bordeaux" - potwierdził prokurator Republiki w Bordeaux Frederique Porterie. Jak dodał "podejrzany jest znany policji i służbom". Podczas rewizji w jego mieszkaniu zabezpieczono m.in. broń i kilka telefonów komórkowych, które mogły być użyte do zdetonowania ładunków wybuchowych.

 

Śledztwo w tej sprawie wszczęto 17 maja po tym, gdy na jednym z portali społecznościowych pojawiły się informacje dające podstawy do stwierdzenia istniejącego zagrożenia.

PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie