Piesiewicz poruszony Piknikiem Olimpijskim. "To olbrzymie wyróżnienie"

Inne
Piesiewicz poruszony Piknikiem Olimpijskim. "To olbrzymie wyróżnienie"
fot. PAP
Radosław Piesiewicz

W trakcie 25. edycji Pikniku Olimpijskiego nie mogło zabraknąć prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Radosława Piesiewicza, który nie ukrywa poruszenia możliwością uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Piknik Olimpijski to wielkie święto polskiego sportu, podczas którego gromadzą się tłumy kibiców chcących sprawdzić swoje umiejętności w dyscyplinach olimpijskich. W imprezie udział biorą również wielcy polscy mistrzowie oraz medaliści olimpijscy, z którymi można zamienić kilka słów.

 

- To jest bardzo duże wydarzenie i olbrzymie wyróżnienie, że mogę drugi raz w swojej karierze prowadzić ten piknik. Przede wszystkim jest to spotkanie naszych medalistów olimpijskich, których przyjechało prawie 130. To pokazuje, że to jest bardzo ważny piknik w historii PKOL-u - przyznał Piesiewicz.

 

ZOBACZ TAKŻE: Marian Kmita: Piknik Olimpijski jest wyraźnym dowodem na to, że sport jest dla wszystkich

 

Prezes PKOL-u zaznaczył, że ideą Pikniku Olimpijskiego jest zachęcenie wszystkich, ale przede wszystkim dzieci i młodzieży do uprawiania sportu.

 

- Liczymy na liczne przybycie młodych adeptów sportu, którzy będą mieli okazję spróbować różnych odmian dyscyplin olimpijskich. I mam nadzieję, że kiedyś z tych dzieci będą przedstawiciele na igrzyska olimpijskie, a może nawet medaliści. Dla nich to duże przeżycie, podobnie jak dla mnie, aby móc porozmawiać z naszymi mistrzami olimpijskimi. To jest coś wyjątkowego. Warto posłuchać i wymienić swoje poglądy - rzekł Piesiewicz.

 

Cała rozmowa z Radosławem Piesiewiczem w załączonym materiale wideo.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie