Marian Kmita: Piknik Olimpijski jest wyraźnym dowodem na to, że sport jest dla wszystkich

Inne
Marian Kmita: Piknik Olimpijski jest wyraźnym dowodem na to, że sport jest dla wszystkich
fot. Polsat Sport
Na sobotę 25 maja w Warszawie zaplanowano 25. edycją Pikniku Olimpijskiego

Na sobotę 25 maja zaplanowano wyjątkowe wydarzenie, jakim jest 25. edycja Pikniku Olimpijskiego z udziałem wielkich mistrzów polskiego sportu oraz wielotysięcznej rzeszy uczestników chcących sprawdzić się w wielu konkurencjach. Ideą zmagań jest zaszczepienie ducha sportu wśród wszystkich zgromadzonych, co podkreśla dyrektor ds. sportu w telewizji Polsat Marian Kmita.

Piknik Olimpijski ma swoje bogate tradycje. Od ćwierć wieku propaguje uprawianie sportu, a także daje możliwość spotkania się z wielkimi mistrzami, którzy w swoich karierach sięgali po medale olimpijskie i wszelakie rekordy. Podobnie jest w tym roku, kiedy to odbywa się jubileuszowa 25. edycja.

 

- Myślę, że to jest bardzo ciekawe wydarzenie, które pokazuje istotę sportu w kategorii społecznej. Nie chodzi tylko o wielkich mistrzów, ale o tych, którzy interesują się szeroko pojętą kulturą fizyczną. To miejsce jest bardzo wyraźnym dowodem, że sport jest dla wszystkich i nie ma żadnej bariery. PKOL zawsze wychodził naprzeciw tej ideologii, a my w Polsacie tylko dołączyliśmy do tej sprawy i cieszę się, że możemy zaangażować siły i środki, żeby to godnie pokazać - zaznaczył Kmita.

 

W Pikniku Olimpijskim udział bierze ok. 30 tysięcy uczestników! To jedno z największych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

 

Cała rozmowa z Marianem Kmitą w załączonym materiale wideo.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie