Liga Narodów: Polska - Brazylia. Transmisja TV i stream online

Przed Polkami wymagające starcie z Brazylią

Przed reprezentantkami Polski drugi mecz w tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów. Podopieczne Stefano Lavariniego staną naprzeciwko reprezentacji Brazylii. Transmisja meczu Polska - Brazylia od godziny 20:50 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Polskie siatkarki bardzo udanie rozpoczęły zmagania w turnieju rozgrywanym w Shreveport-Bossier City w Stanach Zjednoczonych. Na inaugurację pokonały bowiem reprezentację Kanady 3:1. Po pierwszej słabej odsłonie, przegranej do 20, Polki znacząco poprawiły swoją grę  w następnych setach i na start rozgrywek mogły dopisać do swojego dorobku trzy punkty. Teraz poprzeczka powędruje mocno do góry - Brazylijki w zeszłorocznej Lidze Narodów zajęły drugie miejsce, ustępując tylko Stanom Zjednoczonym.

Zawodniczki z Kraju Kawy w swoim pierwszym starciu tegorocznej VNL w czterech setach rozprawiły się z reprezentacją Niemiec. Spotkanie było jednak bardzo wyrównane, aż dwa wygrane przez "Canarinhes" sety były rozgrywane na przewagi. Najwięcej punktów dla podopiecznych trenera Ze Roberto zdobyła Julia Bergmann (19). Oprócz sukcesu w Lidze Narodów w 2021 roku Brazylijki mogą pochwalić się także pięcioma medalami Igrzysk Olimpijskich (w tym dwoma złotymi), a także trzema v-ce mistrzostwami globu.

Ostatni mecz między obiema reprezentacjami również miał miejsce w rozgrywkach VNL. W czerwcu zeszłego roku Brazylia gładko pokonała Polskę 3:0 (25:22, 25:20, 25:23).

Czy Polki po pokonaniu Kanadyjek pójdą za ciosem i postawią się bardziej utytułowanym rywalkom?

Transmisja meczu Polska - Brazylia od godziny 20:50 w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.