Roland Garros: Martyn Pawelski w półfinale! To kolejna nadzieja polskiego tenisa?

Martyn Pawelski w półfinale French Open!

Martyn Pawelski zachwyca na kortach we Francji. Młody polski zawodnik awansował do półfinału juniorskiego French Open.

Pawelski podczas tegorocznego turnieju w Paryżu przegrał tylko jednego seta. W pierwszej rundzie Martin Landaluce był w stanie zwyciężyć w jednej partii, ale to i tak Polak wygrał to spotkanie i tym samym awansował do kolejnego etapu rywalizacji. Następnie na jego drodze stanęli Juan Carlos Prado Angelo oraz Michael Zheng.

Rywalem Polaka w ćwierćfinale był Rodrigo Pacheco Mendez. Pierwszy set tej rywalizacji był bardzo wyrównany. Żaden z zawodników nie pozwolił odebrać sobie gema serwisowego. Przez to o wyniku tej części pojedynku musiał zadecydować tie-break, w którym lepszy okazał się Pawelski. Kolejny set nie zaczął się dobrze dla Polaka. Pochodzący z Meksyku zawodnik szybko przełamał rywala i wyszedł na trzygemowe prowadzenie. Mimo to tenisista Górnika Bytom zdołał przejąć inicjatywę pod koniec seta. Wygrał tę partię 6:4 i tym samym awansował do półfinału juniorskiego French Open.

Przypomnijmy, że Pawelski swoje pierwsze spore sukcesy odnosił już w wieku 12 lat. Właśnie wtedy sięgnął po zwycięstwo w turnieju Longines Futures Tennis Aces. Dobrze prezentował się również na kortach w Polsce. W 52. edycji turnieju Bohdan Tomaszewski Cup był najlepszy z Biało-Czerwonych. Udało mu się dotrzeć do półfinału. Natomiast w 2021 roku wygrał Halowe Mistrzostwa Polski do 18 lat.

Jak 17-letni zawodnik poradzi sobie na dalszych etapach juniorskiego French Open? Czy Pawelski będzie kolejną wielką gwiazdą polskiego tenisa?