PŚ w strzelectwie: Tomasz Bartnik czwarty, Julita Borek piąta w Baku

Tomasz Bartnik

Tomasz Bartnik (CWKS Legia Warszawa) zajął w zawodach strzeleckiego Pucharu Świata w Baku czwarte miejsce w karabinie na 50 m z trzech postaw. Piąta lokata w pistolecie pneumatycznym na 25 m przypadła Julicie Borek (SKS Dwór Grunwaldzki).

Pierwszy w karabinie był Serhij Kułysz (Ukraina), który pokonał Swapnila Kusalę (Indie) 16:10. Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Fin Aleksi Leppa.

Bartnik uzyskał 590 pkt; w postawie leżąc 200 pkt, klęcząc 198 i 192 stojąc. Dziewiąte miejsce w stawce 53 startujących zajął Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn) - 589 pkt, mając wyniki odpowiednio: 199-197-193

Rywalizację w pistolecie na 25 m wygrała Bułgarka Antoaneta Kostadinowa wygrywając w finale z Węgierką Veroniką Major 32:27. W pojedynku o trzecie miejsce zmierzyły się Ukrainki. Wygrała Anastazija Nimec pokonując bardziej od niej rutynowaną Ołenę Kostewycz 18:10.

31. miejsce przypadło Klaudii Breś (CWZS Zawisza Bydgoszcz), a 50., wśród 59 biorących udział w tej konkurencji Agnieszce Korejwo (WKS Flota Gdynia).

Impreza cyklu Pucharu Świata potrwa do 6 czerwca.