Roland Garros 2022: Francuskie media pod wrażeniem Igi Świątek

Tenis
Roland Garros 2022: Francuskie media pod wrażeniem Igi Świątek
Fot. PAP/EPA
Iga Świątek

Francuskie media zgodnie określają Igę Świątek wygrywającą na kortach tenisowego turnieju Rolanda Garrosa jako "nieugiętą i miażdżącą swoje przeciwniczki faworytkę". Dla Polki „tylko niebo jest granicą” (ang. sky is the limit) – twierdzą zgodnie komentatorzy.

„Wynik czwartkowego meczu o wejście do finału z Rosjanką Darią Kasatkinę był oczekiwany, bo Iga w ostatnich tygodniach dominowała w tenisie kobiet, ale sposób zwyciężania wciąż jest zaskakujący” – pisze dziennik „L’Equipe”.

 

Gazeta podkreśla, że w tym meczu Kasatkina „po prostu nie istniała” i nie zdołała nawet nawiązać walki ze Świątek, będącą niekwestionowanym numerem 1 kobiecego tenisa. Rosjanka „nie zdołała przeciwdziałać chirurgicznej sile i precyzji Świątek, która zmiażdżyła Kasatinę” – dodaje „L’Equipe”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Roland Garros: Ile już zarobiła Świątek? 

 

„Świątek była jak zwykle precyzyjna i przeszła przez ten mecz prawie nie spocona” – podsumowuje francuski dziennik.

 

„Mnożąc niewymuszone błędy Rosjanka pozostała bezsilna wobec mistrzostwa rywalki. Pociąg Świątek, zbyt szybki i zbyt mocny, ruszył w stronę finału i nic nie mogło go zatrzymać” – zachwyca się stacja France24.

 

„Polka załatwiła sprawę w zaledwie godzinę i sześć minut gry. Już w 2020 r. Świątek zrobiła niespodziankę, wygrywając w finale Rolanda Garrosa z Amerykanką Sofią Kenin. Teraz jest wielką faworytką w sobotnim meczu przeciwko Amerykance Cori Gauff” – podkreśla natomiast agencja AFP.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie