PlusLiga: Bartłomiej Lipiński nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
PlusLiga: Bartłomiej Lipiński nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn
Fot. PAP
Bartłomiej Lipiński

Srebrny medalista letniej Uniwersjady 2019. Przyjmujący, który w minionym sezonie zdobył 423 punkty. Reprezentant Polski Bartłomiej Lipiński, został nowym przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn.

Przyjmujący związał się z olsztyńskim klubem rocznym kontraktem.

 

- Temat gry w Olsztynie był już od paru sezonów - jest to miasto bliskie mojemu sercu, bo mieszka tu moja rodzina – przyznał Lipiński. - Podoba mi się klimat jaki panuje w klubie oraz atmosfera, którą stwarzają kibice na meczach. Cieszę się na współpracę z trenerem Weberem, ponieważ jego osoba miała również na decyzję o podpisaniu kontraktu. Do tego wszystkiego dochodzi piękne miasto, otoczenie natury – myślę, że jest to miejsce, w którym z żoną będziemy czuli się bardzo dobrze - dodał.

 

ZOBACZ TAKŻE: PlusLiga: Paweł Halaba zostaje w Ślepsku Malow Suwałki

 

- Mój cel to dalszy rozwój, gra lepsza niż w poprzednich sezonach oraz wygrywanie sporej ilości spotkań. Wierzę, że mój najlepszy sezon jest zawsze przed mną - wspomniał.

 

- Po otrzymaniu informacji od TJ DeFalco, mówiącej, iż w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw naszego klubu, zmuszeni byliśmy rozpocząć poszukiwania jego następcy. Trener Weber zaproponował Bartłomieja Lipińskiego, z którym dość szybko udało nam się porozumieć. Uważam, że jest co świetny i perspektywiczny zawodnik, co pokazuje jego powołanie do reprezentacji Polski. Z Bartkiem wiążemy duże nadzieję i myślę, że będzie on naszym sporym wzmocnieniem - powiedział Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA w Olsztynie.

 

Lipiński urodził się 16 listopada 1996 roku w Makowie Mazowieckim. Jego pierwszym klubem był KS Metro Warszawa, z którym zdobył m.in. brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale, a na boiskach PlusLigi zadebiutował w barwach AZS Częstochowa (2015/2016).

 

Zawodnik podczas swojej przygody z siatkówką reprezentował barwy: BBTS Bielsko-Biała (2016/2017), włoskiego Pallavolo Azzurra Alessano (2017/2018), Chemika Bydgoszcz (2018/2019), saudyjskiego Al Ahli S.C. (2019) czy Cuprum Lubin (2019/2020). Przez ostatnie dwa lata, Lipiński był filarem ofensywy Trefla Gdańsk. W minionym sezonie, w rozegranych 30 spotkaniach zapunktował 423 razy (368 w ataku, 28 w bloku i 27 w polu serwisowym). Zdobył także 3 statuetki MVP dla najlepszego zawodnika meczu.

 

Przyjmujący w swojej karierze zdobył srebrny medal letniej Uniwersjady w 2019 roku. Dobra postawa siatkarza na boiskach w minionym sezonie, zaowocowała powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski. Po zgrupowaniu, zawodnik przyjedzie do stolicy Warmii i Mazur.

PI, Informacja Prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie