Andrea Anastasi blisko PGE Skry Bełchatów

Siatkówka
Andrea Anastasi blisko PGE Skry Bełchatów
fot. Cyfrasport
Andrea Anastasi blisko PGE Skry Bełchatów

Projekt Warszawa ogłosił w piątek rozstanie z trenerem Andreą Anastasim. Włoch nie będzie jednak narzekał na brak zainteresowania. Według informacji Polsatu Sport, jest blisko przejęcia PGE Skry Bełchatów.

Anastasi to jeden z najbardziej doświadczonych zagranicznych trenerów w polskiej siatkówce. Był selekcjonerem reprezentacji Polski (2011–13), później prowadził dwa polskie kluby. Trefl Gdańsk pod jego wodzą (2014–19) wywalczył m.in. srebro (2015) i brąz (2018) mistrzostw Polski, a także dwa Puchary Polski (2015, 2018).

 

Zobacz także: Andrea Anastasi pożegnał się z Projektem Warszawa

 

W Warszawie pracował od 2019 roku. Udało mu się sięgnąć po brązowy medal PlusLigi, lecz w ostatnim sezonie jego ekipa nie zakwalifikowała się nawet do fazy play off. Wynik poniżej oczekiwań sprawił, że rozstanie stało się faktem.

 

Czy to oznacza, że Włoch opuści PlusLigę? Niekoniecznie. Jakiś czas temu informowaliśmy o zainteresowaniu Jastrzębskiego Węgla oraz PGE Skry Bełchatów. Na ten moment wydaje się, że Anastasi ma bliżej do tego drugiego klubu. Wszystko wskazuje, że w przyszłym sezonie poprowadzi właśnie klub z Bełchatowa. 

 

Negocjacje są na zaawansowanym etapie. Dodatkowo 61-latek bardzo chciałby współpracować z Laurim Kerminenem. Fińskiemu libero wygasła umowa z Dynamem Moskwa i jest aktualnie wolnym zawodnikiem.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie