PlusLiga: Przemysław Smoliński pozostanie w Ślepsku Malow Suwałki

Siatkówka
PlusLiga: Przemysław Smoliński pozostanie w Ślepsku Malow Suwałki
fot. MKS Ślepsk Malow Suwałki
Przemysław Smoliński nadal będzie grał w Ślepsku.

Przemysław Smoliński wypełni swój kontrakt w Ślepsku Malow Suwałki i pozostanie w klubie na sezon 2022/23. 30-letni środkowy trafił do biało-niebieskich z Cuprum Lubin, gdzie spędził cztery lata swojej kariery.

Wcześniej, w latach 2012−14 oraz 2015−17, reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej oraz Ślepska Suwałki, gdzie spędził sezon 2014−15, rywalizując z suwalskim zespołem na pierwszoligowych parkietach.

 

Zobacz także: Paweł Halaba zostaje w Ślepsku Malow Suwałki

 

Smoliński powrócił więc do Suwałk po kilkuletniej przerwie i zagrał w sezonie 2021/22 w 16 ligowych spotkaniach, w których zdobył 30 punktow (w tym 21 atakiem, 5 blokiem i 4 bezpośrednio zagrywką).

 


− Stawiamy na stabilizację składu. Przemek spędził co prawda w sezonie 2021/22 nieco mniej minut na ligowych boiskach, jednak znamy jego sportową wartość. Odbyliśmy prawdziwą, męską rozmowę, po której wyciągnęliśmy wspólnie wiele istotnych wniosków. Przemek wie, czego oczekuje od niego klub, my natomiast znamy oczekiwania zawodnika, który w ważnych momentach minionej kampanii wspomagał zespół i zdobywał cenne punkty. W trzech, poprzednich sezonach PlusLigi, kończył rozgrywki z wieloma blokami na koncie. Dobrze prezentował się również w elementach zagrywki i ataku. To zawodnik cierpliwy i pracowity. Wierzymy, że współpraca z nowym szkoleniowcem pozwoli mu wejść w nowy sezon z czystą kartą i powalczyć o wyjściową szóstkę − powiedział prezes klubu Wojciech Winnik.

RM, Polsat Sport, MKS Ślepsk Malow Suwałki
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie