Roland Garros 2022: Ile zarobiła Iga Świątek?

Iga Świątek pokonała w finale French Open Cori Gauff 2:0 (6:1, 6:3). Polska tenisistka zwyciężyła w drugiej wielkoszlemowej imprezie w swojej karierze. W 2020 roku triumfowała właśnie na paryskich kortach. Ile zarobiła Iga Świątek na Roland Garros 2022?

Świątek w tym roku wygrała już pięć turniejów - w Dausze, Indian Wells, Miami, Stuttgarcie oraz Rzymie. Może się pochwalić serią 35 zwycięskich meczów.

Raszynianka w nieco ponad godzinę sięgnęła po zwycięstwo na kortach w Paryżu. W pierwszym secie Świątek zdecydowanie lepiej prezentowała się na korcie. Przez to jej rywalka zdołała obronić tylko jednego swojego gema serwisowego w tej partii. Druga część meczu nie zaczęła się dobrze dla Polki. Amerykanka zdołała ją przełamać. Mimo to liderka światowego rankingu nie miała zamiaru się poddawać. Wygrała drugą partię 6:3 i tym samym sięgnęła po zwycięstwo w prestiżowym turnieju.

Roland Garros 2022: Ile zarobi Iga Świątek?

Świątek za zwycięstwo w finale otrzymała 2,2 mln euro, a Gauff połowę tej kwoty. Polka również umocniła się na prowadzeniu w rankingu WTA. Amerykanka również zaliczy awans w klasyfikacji tenisistek.