Roland Garros: Zwycięstwo Igi Świątek

Iga Świątek pokonała w finale French Open Cori Gauff 2:0 (6:1, 6:3). Tym samym Polka drugi raz w swojej karierze sięgnęła po triumf w wielkoszlemowym turnieju rozgrywanym w Paryżu. To 35. zwycięstwo Świątek z rzędu.

Polka już na początku spotkania przejęła inicjatywę. Świątek w 19 minut wygrała cztery gemy. Gauff próbowała znaleźć odpowiedź na ofensywną grę raszynianki. Amerykanka od czasu do czasu potrafiła zaskoczyć liderkę rankingu WTA, ale Polka po chwili znowu zaczynała dominować na korcie. Gauff zdołała obronić tylko jednego swojego gema serwisowego w pierwszej części tego starcia. Świątek wygrała seta 6:1 i tym samym przybliżyła się do zwycięstwa w prestiżowym turnieju.

Początek drugiego seta nie ułożył się po myśli Świątek. Gauff już na starcie przełamała liderkę światowego rankingu. Młoda Amerykanka po przegranej pierwszej partii zaczęła znacznie lepiej prezentować się na korcie. Mimo to Polka po chwili udowodniła, dlaczego była stawiana w roli faworytki tego starcia. 21-latka doprowadziła do wyrównania, a następnie wyszła na prowadzenie. Po zrywie na początku drugiego seta Gauff opadła na siłach. Polka to wykorzystała i wygrała pięć gemów z rzędu. Już po chwili było jasne, która zawodniczka zapewniła sobie triumf w wielkoszlemowym turnieju. Świątek zwyciężyła w drugim secie 6:3 i tym samym wygrała rywalizację w stolicy Francji.

Tym samym Świątek po raz drugi w swojej karierze była najlepsza na French Open. Wcześniej polska tenisistka zwyciężyła podczas rywalizacji na kortach w Paryżu 10 października 2020 roku. Wtedy Świątek pokonała w finale Sofię Kenin 2:0 (6:4, 6:1).

Warto zaznaczyć, że Świątek podczas tegorocznej edycji francuskiego turnieju przegrała zaledwie jednego seta. W 1/8 finału Qinwen Zheng była w stanie zwyciężyć w jednej partii przeciwko polskiej zawodniczce.

Dzięki triumfowi w finale French Open Polka sięgnęła po swoje 35. zwycięstwo z rzędu. Przez to wyrównała najdłuższą serię wygranych od 2000 roku. Tyle samo triumfów z rzędu od tego czasu miała tylko Venus Williams.

Iga Świątek - Cori Gauff 2:0 (6:1, 6:3)