WTA w Nottingham: Magda Linette lepsza od Katarzyny Kawy w polskim meczu

Magda Linette pokonała Katarzynę Kawę podczas turnieju WTA w Nottingham

Wyżej notowana Magda Linette pokonała Katarzynę Kawę 7:6 (7-4), 6:2 i awansowała do drugiej rundy (1/8 finału) turnieju WTA na trawiastej nawierzchni w Nottingham. Jej kolejną rywalką będzie czeska tenisistka Tereza Martincova.

Zajmująca 67. miejsce w światowym rankingu 30-letnia Linette, która w zawodach jest rozstawiona z numerem ósmym, nie najlepiej rozpoczęła spotkanie i 129. w tym zestawieniu Kawa objęła prowadzenie 3:1. Poznanianka jednak szybko wyrównała, a pierwszą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść w tie-breaku.

Drugi set był bardziej jednostronnym widowiskiem. Linette przełamała podanie rodaczki i wyszła 2:1, a później pozwoliła jej wygrać jeszcze tylko jednego gema. Pojedynek trwał 98 minut.

Było to czwarte spotkanie obu biało-czerwonych na międzynarodowej arenie, ale pierwsze w głównej drabince WTA, i czwarte zwycięstwo Linette, m.in. przed rokiem w kwalifikacjach w Ostrawie oddała Kawie tylko trzy gemy.

Później we wtorek Magdalena Fręch (92. WTA) powalczy o awans do 2. rundy ze znacznie niżej klasyfikowaną Japonką Yuriko Miyazaki (234. WTA).

Wcześniej do 2. rundy awansowała najwyżej rozstawiona Greczynka Maria Sakkari, a po siedmiu gemach pierwszej odsłony skreczowała turniejowa "dwójka" Brytyjka Emma Raducanu.

Pula nagród imprezy w Nottingham wynosi 240 tys. dolarów.