PlusLiga: Dominik Depowski opuścił Aluron CMC Wartę Zawiercie

Siatkówka
PlusLiga: Dominik Depowski opuścił Aluron CMC Wartę Zawiercie
fot. Cyfrasport
Dominik Depowski nie będzie grał w przyszłym sezonie w Aluron CMC Wartcie Zawiercie.

Dominik Depowski zmienia barwy klubowe. Przyjmujący opuścił Aluron CMC Wartę Zawiercie po niecałych dwóch sezonach.

Dominik Depowski dołączył do drużyny z Zawiercia w 2020 roku. Po pół roku trafił jednak na wypożyczenie do Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z kędzierzyńskim klubem wygrał Ligę Mistrzów i Puchar Polski oraz zdobył wicemistrzostwo kraju.

 

Zobacz także: Miguel Tavares nadal będzie grał w Aluron CMC Warcie Zawiercie

 

Po zakończeniu sezonu wrócił do Zawiercia, ale nie był w stanie wygryźć ze składu Uroša Kovacevicia i Facundo Conte, a więcej szans na grę dostawał także Piotr Orczyk. Z Aluron CMC Wartą Depowski wywalczył brązowy medal PlusLigi.

 

– Przez dwa lata współpracy z Dominikiem cały czas mieliśmy na uwadze jego rozwój. Po udanym początku sezonu 2020/21, w drugiej części trener Igor Kolaković postawił na innych przyjmujących. Wyraziliśmy więc zgodę na wypożyczenie do Kędzierzyna-Koźla, z którego Dominik wrócił do Zawiercia jako zwycięzca Ligi Mistrzów. Przez ostatnie miesiące, przy tak renomowanych kolegach, rzadko pojawiał się na boisku. Jego ciężka praca na treningach miała jednak duże znaczenie dla progresu sportowego całej drużyny. Dziękujemy mu za wszystko i życzymy powodzenia w nowym klubie – powiedział prezes Kryspin Baran.

 

Depowski w Aluron CMC Warcie Zawiercie rozegrał 25 ligowych spotkań oraz jeden mecz Pucharu Polski. Jego najlepszym występem w żółto-zielonych barwach pod względem zdobyczy punktowej było domowe starcie z Jastrzębskim Węglem, które zainaugurowało sezon 2020/21. Dominik zdobył w nim 12 punktów. W tamtych rozgrywkach miał też udział między innymi w pamiętnych zwycięstwach w Bełchatowie i Warszawie, w obu przypadkach rozgrywając całe mecze.

 

– Chciałem podziękować wszystkim za te dwa sezony, a tak naprawdę 1,5 roku. To był bardzo dziwny czas, bo w poprzednim sezonie nie było z nami w hali kibiców. Atmosferę na boisku i w kwadracie musieliśmy robić sobie sami. Spotykaliśmy jednak fanów obok hali, gdzie czekali na nas i gratulowali nam. Za to serdecznie im dziękuję – stwierdził Dominik Depowski.

 

 

– W minionym sezonie zrobiliśmy razem coś wielkiego. Zdobyliśmy brązowy medal. Ten brąz smakuje dla nas jak złoto. Cieszę się, że mogłem być tutaj w Zawierciu i spędzić niesamowity czas. Chciałem pogratulować kibicom, bo mają niesamowitą drużynę, za którą zawsze są murem i ją wspierają, bez względu na to, czy wygrywa, czy przegrywa. Na wyjazdach czuliśmy się jak u siebie w domu, bo zawsze przyjeżdżała spora grupa ludzi. Dziękuję za wszystko i do zobaczenia na parkietach PlusLigi – dodał były już przyjmujący Aluron CMC Warty.

RM, Polsat Sport, aluroncmc.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie