European League of Football: Panthers Wrocław z drugim zwycięstwem w sezonie

Zespół Panthers Wrocław pokonał ekipę Stuttgart Surge

Zespół Panthers Wrocław sięgnął po swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie European League of Football. Wrocławianie pokonali na wyjeździe ekipę Stuttgart Surge 28:25.

Początek spotkania należał do zawodników z Wrocławia, którzy wyszli na prowadzenie 9:3. Gospodarze nie mieli jednak zamiaru łatwo się poddać. Ekipa Stuttgart Surge doprowadziła do wyrównania. Mimo to "Pantery" były w stanie odzyskać prowadzenie. Wrocławianie do połowy starcia wygrywali 16:12. Po przerwie ekipa z Niemiec zaczęła lepiej prezentować się podczas tej rywalizacji. Przed rozpoczęciem ostatniej części spotkania zespół Stuttgatr Surge prowadził 19:15. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliła ekipa z Wrocławia, która wygrała mecz 28:25.

Przypomnijmy, że zespół Panthers Wrocław w pierwszej kolejce mierzył się z drużyną Leipzig Kings 34:27. Natomiast w następnej kolejce wrocławianie staną naprzeciwko ekipy Frankfurt Galaxy. To starcie odbędzie się 19 czerwca.

W poprzednim sezonie Panthers Wrocław znaleźli się w czołowej czwórce European League of Football. W rundzie zasadniczej wygrali sześć z dziesięciu spotkań. W półfinale musieli uznać wyższość Hamburg Sea Devils.