ME w łucznictwie: Gulnaz Coskun i Garcia Alvarino zdobyli złote medale

Garcia Alvarino

Turczynka Gulnaz Coskun i Hiszpan Garcia Alvarino zdobyli w Monachium złote medale łuczniczych mistrzostw Europy w konkurencji łuku klasycznego. W łuku bloczkowym triumfowali Brytyjka Isabelle Carpentier i Holender Mike Schloesser.

Alvarino, który w finale pokonał Niemca Floriana Unruha 6:2, w 1/16 finału wyeliminował Kacpra Sierakowskiego. Z kolei w walce o złoto wśród kobiet 22-letnia Coskun wygrała z Niemką Michelle Koppen 6:2.

Biało-czerwoni w stolicy Bawarii nie odegrali większej roli. Najlepsze lokaty, obie w bloczkach, to ósma drużyny mężczyzn oraz dziewiąta w parach mieszanych Małgorzaty Kapusty i Łukasza Przybylskiego.

Pierwsze miejsce w tabeli medalowej przypadło Turcji, której reprezentanci zdobyli osiem medali: po dwa złote i srebrne oraz cztery brązowe. Pięć przypadło gospodarzom (1-3-1).

Biało-czerwoni w startach w ME na torach otwartych w latach 1968-2022 zdobyli w lukach klasycznych i bloczkowych 23 medale: cztery złote, siedem srebrnych i 12 brązowych.