Światowe media o Joannie Jędrzejczyk: Jedna z najlepszych, legendarna kariera

Sporty walki

Światowe media z szacunkiem odniosły się do decyzji Joanny Jędrzejczyk, która po porażce przez nokaut z Chinką Weili Zhang na gali UFC w Singapurze ogłosiła zakończenie kariery w mieszanych sztukach walki (MMA).

"Jedna z najlepszych zawodniczek MMA w historii zawiesza rękawice na kołku" - napisała amerykańska stacja ESPN, nawiązując do symbolicznego gestu Jędrzejczyk, która w oktagonie w Singapurze pozostawiła rękawice używane w ostatniej walce.

 

Zauważono, że gdyby Polka pokonała Zhang, to byłaby pierwsza do walki o tytuł, który w przeszłości długo do niej należał, ale porażka spowodowała decyzję o rozstaniu z zawodowym sportem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak gwiazdy sportu zareagowały na zakończenie kariery przez Joannę Jędrzejczyk

 

"To było długie 20 lat, a ja w tym roku skończę 35. Trenowałam dłużej niż połowę życia, a teraz chcę być mamą, chcę spróbować sił w biznesie" - zaznaczyła w emocjonalnym wystąpieniu tuż po walce mistrzyni UFC w latach 2015-17, która pięciokrotnie z powodzeniem broniła tytułu.

 

- To nie było zaplanowane, to był impuls, ale miałam to z tyłu głowy od dłuższego czasu - przyznała później na konferencji prasowej.

 

"Jędrzejczyk po gali UFC 275 zdecydowała się zamknąć swoją legendarną karierę" - napisała gazeta "US Today".

 

W MMA Polka stoczyła 21 walk, z czego 16 wygrała. Jej bilans w UFC to 10-5.

 

O decyzji Jędrzejczyk napisała też agencja Reutera, która przypomniała, że po raz pierwszy po tytuł sięgnęła w marcu 2015 roku, kiedy na gali UFC 185 pokonała Carlę Esparzę.

 

- Nadszedł czas, by teraz w pełni cieszyć się życiem - podsumowała.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie