Joanna Jędrzejczyk zakończyła karierę. "Mam 35 lat, chcę zostać mamą i rozkręcić biznes"

Sporty walki

Po porażce z Weili Zhang (22-3, 11 KO, 7 Sub) na gali UFC 275 Joanna Jędrzejczyk (16-5, 4 KO, 1 Sub) ogłosiła zakończenie kariery. - Mam 35 lat, chcę zostać mamą i rozkręcić biznes. To było cudowne 20 lat, ale jestem już zmęczona - powiedziała Polka w wywiadzie udzielonym Danielowi Cormierowi w oktagonie.

Jędrzejczyk do oktagonu wróciła po ponad dwuletniej przerwie. Ostatnią walkę w największej amerykańskiej organizacji MMA stoczyła bowiem w marcu 2020 roku, przegrywając niejednogłośną decyzją sędziów właśnie z Zhang.

 

ZOBACZ TAKŻE: Joanna Jędrzejczyk znokautowana przez Weili Zhang! Polka zakończyła karierę!

 

- Jestem z siebie dumna. Przez pięć miesięcy każdego dnia naprawdę ciężko trenowałam, a ludzie tego czasem nie dostrzegają. Nie spodziewałam się jednak, że Weili będzie taka twarda. Zaskoczył mnie jej mocny "backfist" - powiedziała na początku wywiadu udzielonego Danielowi Cormierowi jeszcze w oktagonie.

 

Podczas gali UFC 275 Chinka znokautowała ją w drugiej rundzie, co stanowiło katalizator w kontekście zakończenia przez Polkę zawodowej kariery.

 

- Kocham życie, dlatego muszę zdecydować się na sportową emeryturę... To było cudowne 20 lat, w tym roku sama skończę 35, a chcę zostać mamą i rozkręcić biznes. Trenowałam przez dwie dekady, czyli przez większość swojego życia. UFC, Dana, przepraszam, że cię zawiodłam. Chcę podziękować wszystkim pracownikom organizacji. Kocham was wszystkich - powiedziała "JJ".

 

ZOBACZ TAKŻE: Jiri Prochazka nowym mistrzem kategorii półciężkiej! Zaskakujące zakończenie

 

Jędrzejczyk była związana z UFC od 2014 roku. Walczyła między innymi z Claudią Gadelhą, Karoliną Kowalkiewicz, Jessicą Andrade, Rose Namajunas i Valentiną Shevchenko. W latach 2015-2017 była mistrzynią UFC w kategorii słomkowej.

 

 

W załączonym materiale wideo rozmowa Daniela Cormiera z Joanną Jędrzejczyk.

Adam Łuczka/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie